Про ліцензування на право зберігання пального

    Державна податкова служба України нагадує про необхідність завчасно подбати про внесення чергового платежу за ліцензії на право виробництва, оптової, роздрібної торгівлі пальним та зберігання пального, а також надати до органу ліцензування визначені Законом України від 19 грудня 1995 року №  481 «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» документи.

     У разі відсутності звернення суб’єкта господарювання до органу ліцензування щодо внесення чергового платежу за ліцензію на дату спливу терміну попередньої сплати, таку ліцензію буде призупинено відповідно до вимог Закону.

     Довідково: для аграріїв введено спрощену процедуру ліцензування місць зберігання пального.

     Ліцензії повинні мати всі суб’єкти господарювання будь-якої форми власності, які зберігають пальне. Тому навіть сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи та використовують пальне виключно для власних потреб, зобовязані отримати ліцензію.

     Статтю 15 Закону України № 481 доповнено новою частиною, згідно з якою агровиробники зможуть отримати ліцензію за спрощеною процедурою. Для цього необхідно одночасно виконати такі умови:

     1) пальне використовується виключно для потреб власного споживання та промислового перероблення;

     2) пальне не реалізується іншим особам.

     За дотримання таких умов агровиробник подає тільки два документи: заяву та документ про річну оплату ліцензії (статтею 15 Закону України 2628-VIII встановлено щорічну плату за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень).

     Копії інших документів не подаються. Окрім загальних відомостей про заявника у заяві вказується:

     - мета використання пального (для потреб власного споживання чи перероблення);

     - загальна місткість резервуарів/ємностей, які використовуються для зберігання пального;

     - місцезнаходження таких місць зберігання пального (резервуарів/ємностей).

     Суб’єкти господарювання отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального відповідно.

     Для отримання ліцензії або її продовження звертайтеся до Головного управління ДПС в області - відділення на вул. Ковельській, 8  у м.Луцьк – тел.  72 81 19.