Про затвердження Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях

Відповідно до частини  третьої статті 14 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1119 (зі змінами),

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Перелік речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях, що додається.

2. Департаменту продовольства в установленному законодавством порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, але не раніше введення в дію Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції».

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра В. Топчія.

 

В. о. Міністра                                                                           О. ТРОФІМЦЕВА

 

Повідомлення про оприлюднення 

проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях»

Проект проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Переліку речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях» (далі – проект наказу) розроблено Міністерством аграрної політики та продовольства України на виконання частини третьої статті 14 Закону України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції» (далі – Закон), який вводиться в дію 2 серпня 2019 року.

Діюча постанова Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року № 1023 «Про затвердження переліків вхідних продуктів, які дозволяється зберігати у виробничому підрозділі», прийнята на виконання Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», не стала дієвим інструментом для виробників органічної продукції, оскільки переліки вхідних продуктів були неповні, без опису таких продуктів, відсутні вимоги до складу та умов застосування.

З метою забезпечення дотримання у процесі органічного виробництва операторами органічного ринку вимог Закону проектом наказу передбачається затвердити Перелік речовин (інгредієнтів, компонентів), що дозволяється використовувати у процесі органічного виробництва та які дозволені до використання у гранично допустимих кількостях, визначивши при цьому їх опис, вимоги до складу та умови застосування.

Затвердження проекту наказу дозволить забезпечити органічний ринок України належною нормативно-правовою базою, яка відповідатиме вимогам законодавства ЄС у цій сфері.

Зазначений проект Закону розміщено на офіційному web-сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України (www.minagro.gov.ua / розділ «Напрями / Регуляторна політика / Проекти регуляторних актів»).

Пропозиції та зауваження просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення за адресами:

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24, Департамент продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства України, електронна адреса: anna.voytyuk@minagro.gov.ua (виконавець Войтюк Ганна Вікторівна, тел.: (044) 279-84-90).

01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, Державна регуляторна служба України, електронна адреса: inform@dkrp.gov.ua.

 

Заступник  Міністра аграрної 

політики та продовольства України                                          В. ТОПЧІЙ