Програма підтримки тваринництва в дії

     9 січня 2018 року заступник директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ю.Юрченко та головний спеціаліст О.Чирка в рамках робочої поїздки відвідали Цуманську ОТГ.

     У 2018 році  за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва на 2018 рік» для надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за утримання молодняка ВРХ, який народився у господарствах фізичних осіб в області скористалось 5 040 фізичних осіб, яким за утримання 7 707 голів молодняка великої рогатої худоби виплачено  з державного бюджету - 7 880,30 тис. грн.

     В Цуманській ОТГ також закладено кошти з місцевого бюджету на відшкодування за утримання молодняка ВРХ до 13 ти місячного віку, який народився в господарствах фізичних осіб у 2018 році - 100,0 тис.грн така ж сума і на 2019 рік.

      Даною підтримкою скористалися 35 жителів Цуманської ОТГ, які утримують молодняк ВРХ. Власникам тварин за утримання їх до 13-ти місячного віку виплачено по 60,8 тис.грн з державного та місцевого бюджетів. Загальна сума дотації становить 121,6 тис.грн.

     В ході робочої поїздки відбулася зустріч з жителем с.Берестяне  Ляшеня Віктором, який у минулому році за утримання одного телятка до 12 місяців отримав по 1,0 тис.грн. з державного та місцевого бюджетів та на слідуючий транш уже в травні поточному році має отримає  ще по  1,5 тис.грн.  

     Віктор Ляшеня зважаючи на державну та місцеву програми підтримки галузі тваринництва наголосив, що зазначені програми сприятимуть нарощуванню поголів’я ВРХ в господарствах населення.