Програми фінансової підтримки – на допомогу сільським господарям! ФОТО. ВІДЕО

22 липня відбулася нарада з питань розвитку сільських територій та сприяння технічного переоснащення господарств населення.Участь унараді взяли голова обласної державної адміністрації Григорй Пустовіт, директор департаменту інженерно-технічного забезпечення та сільськогосподарського машинобудування Міністерства аграрної політики та продовольства України Павло Гринько, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, представники ТзОВ Торговий дім «Харківський тракторний завод», голови фермерських господарств, власники сімейних (родинних) ферм, голови Асоціації фермерів та приватних землевласників районів, керівники аграрних служб краю.

У рамках наради волинським господарям презентували сільськогосподарську техніку на базі ТзОВ «Волиньагрореммаш». Зокрема, присутні ознайомилися з трактором ХТЗ 3512.

«Сільськогосподарські виробники, власники фермерських та особистих селянських господарств потребують нової сучасної техніки, тому на модель ХТЗ 3512 встановлено новий двигун потужністю 35 кінських сил рідкого охолодження», - інформував представник «Харківського тракторного заводу» Юрій Головач, презентуючи новий вдосконалений трактор.

«Для того, щоб досягти результату, сьогодні мало одного бажання, мало однієї старанності, мало одного досвіду. Повинна бути відповідна сільськогосподарська техніка та технології. Життя показує, що господарі, які дотримуються сучасних технологій, користуються сучасною сільськогосподарською технікою, живуть відповідно до вимог часу, такі господарі показують результати, які відповідають вимогам європейських стандартів, - зауважив Григорій Пустовіт. - Бізнес проявляє динаміку та ініціативу. Сьогодні не лише для великих сільськогосподарських підприємств, а й для власників особистих селянських господарств пропонується техніка, яка полегшить працю та зробить її ефективнішою».

Як повідомив Юрій Горбенко, в області діє програма підтримки особистих селянських господарств, згідно якої передбачено пільгове кредитування для усіх власників ОСГ на придбання тракторів потужністю тягового класу до 0,9 та причіпного інвентаря. «У 2013 році 121 господар подав документи на відшкодування відсотків за кредити в сумі більше 210 тис. грн. Програмою скористалися селяни всіх районів», - повідомив директор департаменту агропромислового розвитку.

Директор Волинської філії «Украгролізинг» Григорій Люлька розповів про можливість закупівлі сільськогосподарської техніки на умовах лізингу, та інформував про наявність такої техніки на базі ТзОВ «Волиньагрореммаш». На виставці аграрії мали можливість ознайомитися з тракторами японського, корейського, китайського, а сьогодні і харківського виробництва, які реалізує Волиньагрореммаш.

Учасникам наради демонстрували ХТЗ 3512 в роботі на полях у Підгайцівській сільській раді Луцького району.

Власниця особистого селянського господарства Ківерцівського району Хомяк Людмила прибула на нараду з сином. Переконавшись у якості вищеназваної техніки, господиня планує скористатися програмою пільгового кредитування та придбати трактор ХТЗ.

Під час пленарного засідання, учасники наради обговорили співпрацю з Харківським тракторним заводом, розглянули актуальні питання розвитку сільських територій у контексті змін до Конституції Українищодо децентралізації влади, а також оглянули експозиції обласних служб агропромислового комплексу та партнерів аграріїв.