Програми підтримки галузі з державного бюджету виконано!

     Збігають останні дні 2020 року. Програми підтримки галузі АПК з державного бюджету виконано.

     Завдяки проведеній інформаційній роботі агровиробники області стали учасниками програм державної підтримки за 11 напрямками.

     У поточному році 102 агровиробники взяли у програмі пільгового кредитування, в тому числі 57 фермерських господарств та 2 підприємства харчової та переробної галузі отримали 31,3 млн грн компенсаційних коштів за користування пільговими кредитами.

     32 агровиробники, придбавши 58 одиниць техніки на суму понад 18  млн  грн та отримали 3,8 млн грн як часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва (в розмірі 25 відсотків).

     Вперше 680 фізичних осіб - пасічників та 13 суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей отримали дотацію з державного бюджету за наявні 22,2 тисяч бджолосімей – на рахунки власників спрямовано  більше 4,4  млн грн.

     У поточному році 27 фермерських господарств, з них 8 сімейних фермерських, отримали бюджетну дотацію за утримання корів молочного напряму продуктивності в розмірі 5000 гривень за корову – сумарно це 3,4  млн  грн, 20 новостворених фермерських господарств отримали бюджетну субсидію на одиницю оброблюваних угідь (у розрахунку 3 тис.грн/га) – 993 тис.грн. За бюджетною програмою підтримки фермерів виплачено кредиторську заборгованість за 2019 рік в сумі 2,4 млн грн. Крім того, 4 фермерські господарства отримали фінансову підтримку в сумі 1,44 млн грн – позики на поворотній основі через Укрдержфонд підтримки фермерських господарств.

     14 агроформуванням нараховано дотацію за закуплені племінні генетичні ресурси, 4 агроформування отримали часткове відшкодування вартості будівництва  тваринницьких ферм і комплексів. Включно із заборгованістю 2019 року аграрії Волині за програмою підтримки тваринництва отримали майже 50 млн грн.

     Актуальною для Волині є тема садівництва. 13 господарствами області закладено 116,7 га садів, встановлено системи крапельного зрошення на площі 119,4 га, проведено роботи зі спорудження шпалери на площі 16,6 га. З державного бюджету даним господарствам компенсовано понесені витрати на суму 22,3 млн грн.

     Держава виконує свої зобов’язання, в тому числі щодо виплати заборгованості за минулий рік. За усіма напрямками підтримки фінансовий ресурс аграрії Волині вже отримали 120,9 млн гривень.