Пропозиції кластеру «Натуральне молоко»

     10 січня поточного року в департаменті агропромислового розвитку відбулась робоча зустріч представниками підприємства «Укрмілкінвест» та координаторами проекту Кластер «Натуральне молоко», що об’єднує виробників молока Західного регіону. В заході взяли участь заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Петриканин, начальник відділу розвитку сільських територій Оксана Шпак, менеджер проекту «Створення сімейних ферм» Сергій Чернієнко, власники особистих селянських господарств з Рожищенського району - Микола Дацюк, Олег Бугайчук, Михайло Глинюк, із Горохівського району - Ігор Юхимчук, Євген Папіш, із Турійського району - Андрій Шелегін та Сергій і Юлія Фурманюк та із Маневицького району - Олександр Махновець.

     Сергій Чернієнко проінформував присутніх про суть проекту та основні напрямки підтримки. Проект «Створення сімейних ферм» розпочав роботу у листопаді 2017 року на території Рівненської та Хмельницької областей. За даний період в рамках проекту було створено 10 сімейних ферм із поголів’ям корів від 10 до 36 корів. У перспективі створення ферм у Волинській, Тернопільській та Івано-Франківській областях.

     Пропозиції проекту:

- надання 50 тис. грн. позики на будівництво ферми за умови вкладення у будівництво аналогічної суми власних коштів. Після відкриття ферми позика повертається впродовж року рівними частинами.

- надання худоби в кредит під 15 % на 4 роки;

- надання 80 тис.грн на придбання обладнання, із них 40 тис.грн безповоротна допомога.

- продаж кормів, або технологічний супровід при заготівлі кормів;

- охолоджувач молока надається в оренду.

     Із сімейною фермою підписується договір про співпрацю.

     В ході зустрічі Людмила Петриканин надала роз’яснення щодо створення та реєстрації сімейного фермерського господарства без статусу юридичної особи.

     Для власників особистих селянських господарств, які зацікавляться даним проектом буде організовано поїздку для ознайомлення з діяльністю сімейних ферм у Рівненській області створених в рамках Проекту.