Проведено нараду з питань племінної справи у тваринництві

     24 липня поточного року в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася робоча нарада з питань племінної справи у тваринництві. В заході взяли участь начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, заступник начальника Юрій Юрченко, головний спеціаліст відділу розвитку тваринництва Ольга Чирка, начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк, директор ДП "Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві" Василь Шух, керівник Волинської філії Державне підприємство «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Віталій Сокол, спеціалісти управління агропромислового розвитку, ДП Волинського племоб’єднання, керівники господарств, що претендують  на присвоєння статусу суб’єкта племінної справи у тваринництві.

     Основними пріоритетами племінної справи у тваринництві є  використання в селекційному процесі  найцінніших світових, високої генетичної цінності ресурсів, для створення  високопродуктивного поголів’я зауважив начальник управління АПР Юрій Горбенко  відкриваючи захід.

     Про обласну мережу підприємств з племінної справи у тваринництві, яка налічує 20 племінних заводів та  21 племінних репродукторів розповів заступник начальника управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко.

     Селекційна база молочної худоби сформована в 12 племінних заводах  та  10 племрепродукторах, в яких утримується  чистопородна худоба   голштинської, української чорно-рябої молочної та червоної польської породи.

     В галузі м’ясного скотарства нараховується: 8 племзаводів, 6 – племрепродукторів, в яких утримується 6  м’ясних порід - волинська м’ясна, абердин-ангуська, герофордська, лімузин,  поліська м’ясна, симентальська, шароле. 

     СГПП «Рать», ТзОВ «Віра-1» та СТзОВ «Лище» мають статус племрепродуктора по свинях великої білої породи.

     В птахівництві функціонує  2 племрепродуктори Крос «Рос 308» (м’ясні)- це ТзОВ «Агідеь» та  ТзОВ «Птахокомплекс Усичі».

     1 племрепродуктор по вівцях темноголової латвійської породи в ФГ «Аміла».

     Юрій Юрченко зазначив про необхідність Звітності до Держплемреєстру суб'єктами племінної справи у тваринництві у відповідні терміни роботі регіональної комісії з розгляду матеріалів щодо присвоєння  відповідних статусів суб’єктам господарювання у тваринництві у Волинській області. З початку року племгосподарствами області реалізовано 1168 гол племінної худоби, як по Україні, так і за її межами.

     На сьогодні, щодо присвоєння відповідних статусів звернулися до управління ТзОВ «Прогрес» – голштинська порода, ФГ «Стельмащука» - джерсейська порода ВРХ ( наразі підприємство єдине в Україні з розведення джерсеїв) та ТзОВ «Агроситниця» -  ландрас.

     Однією із найбільш важливих робіт у племінному господарстві є селекційно племінна робота, про основні напрямки та завдання якої розповів директор державного підприємства «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві» Василь Шух.

     Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській  області Анатолій Тимофіюк поінформував присутніх про вимоги до ветеринарного благополуччя сільськогосподарських тварин та виробництва харчових продуктів тваринного походження.

     Керівник Волинської філії державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Віталій Сокол вкотре наголосив про обов’язкову ідентифікацію тварин, які утримуються в усіх категоріях господарств.

     Підсумовуючи Юрій Горбенко наголосив на необхідності організовано провести атестацію господарств.