Питання інвентаризації земель розглянули під час селектору Мінекономіки

     Оцінку ключових показників ефективності роботи голів обласних державних адміністрацій, зокрема за рівнем проведеної інвентаризації земель державної та комунальної власності розглянули під час чергової відеоселекторної наради Мінекономіки.

     Захід відбувся 26 лютого 2020 року під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького.

     До 1 серпня в країні необхідно провести інвентаризацію усіх земель державної і комунальної власності. Наразі робота проводиться представниками територіальних органів Держгеокадастру.

     Презентація результатів діяльності голів облдержадміністрацій відбудеться наступного тижня.

     Окрім того, Тарас Висоцький повідомив, що зареєстровано законопроєкт 3012-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю), який регулюватиме питання розпаювання державних підприємств, які мають в постійному користуванні землі сільськогосподарського призначення.

     Присутній на нараді голова комітету аграрної політики і земельних відносин ВРУ Микола Сольський проінформував, що законопроєктом пропонується проводити розпаювання наступним чином:

     40% - для працівників підприємства, в тому числі колишніх працівників (які працювали не менше року) та соціальної соціальної сфери у населеному пункті;

     40% - для приватизації разом з майном підприємства через земельні аукціони;

     20% - на потреби учасників АТО.

     Надані паї не повинні перевищувати середній розмір паю у районі.

         Наступна відео селекторна нарада Мінекономіки відбудеться 11 березня цього року.