Питання «Розвитку галузі бджільництва. Взаємодія: пасічник – аграрій – влада» розглянули під час відеоконференції Мінекономіки

     13 березня 2020 року  Мінекономіки провело відеоконференцію  за участю начальника управління агропромислового розвитку Юрія Горбенка, фахівців управління агропромислового розвитку, ветеринарної медицини, представників громадських організацій «Братство бджолярів Землі Волинської «Ройовий стан», "Пасічник Волині" та приватних пасічників.

     Розпочинаючи захід, заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко повідомив про актуальність даного заходу, важливість підтримки галузі бджільництва, проблематику експорту, якості і безпечності меду, співпраці пасічників та аграріїв, питання регулювання про використання пестицидів.

     Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький повідомив, що Закон України «Про бджільництво» треба оновити, в частині контролю держави за експортом, простежуваності продукції, якості і безпечності меду, продуктів бджільництва. Наразі готується законопроєкт.

     В рамках заходу відповідно до порядку денного виступив Президент громадської організації «Спілка пасічників України» Володимир СТРЕТОВИЧ з питань запобігання отруєнь бджіл в сезоні 2020 року та необхідності змін до законодавства.

     Про роль асоціацій у співпраці пасічник – аграрій – влада інформувала Координатор комітету захисту рослин асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Ольга КУХАР (презентація).

     Про алгоритм здійснення державного нагляду і контролю у сфері застосування засобів захисту рослин та ветеринарної медицини інформували  Директор Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис КОБАЛЬ та Директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Андрій ЧЕЛОМБІТКО (презентація).

     Про  Державну підтримку галузі бджільництва інформувала представник Мінекономіки Ірина САГАНОВСЬКА (презентація).

     Цікавими були презентації  Система моніторингу «Гранд Експерт» та програми «СТОП Фальсифікат. МЕД».

     Відповідно до порядку денного розглянули ряд наболілих питань у галузі бджільництва, які активно обговорювалися присутніми учасниками відеоконференції. В ході обговорення, взяли участь майже всі області України. Учасники заходу охоче ставили запитання та ділились досвідом.

     На завершення, Тарас Висоцький повідомив, що проблем в галузі  бджільництва багато  і є пропозиція проводити конференцію кожного місяця в п’ятницю починаючи з 24 квітня 2020 року, розглядаючи відповідні питання по блоках (законодавчий, взаємодія пасічник – аграрій – влада, науковий, державна підтримка, простежуваність, нормативний).

     В рамках заходу Юрій Горбенко вручив дипломи активним учасникам  виставок.