Питання земельних відносин розглянули з селянами Горохівщини. ФОТО

     Вчора, 3 травня, в рамках робочої поїздки в Горохівський район, директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко та перший заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Анатолій Поляков зустрілися із мешканцями сіл Ржищів, Лемешів, Мирне.

     У заході взяли участь голова районної ради Тарас Щерблюк та в.о. голови керівник апарату райдержадміністрації Людмила Косюк.

     Проблема селян полягає у тому, що землі, які були надані їм як пайові, під час інвентаризації оформили державними. Зокрема, у 2013 році ділянка площею 32 га поблизу села Ржищів була інвентаризована Інститутом землеустрою та віднесена до земель державної власності. Відповідна документація підписана сільським головою і затверджена розпорядженням райдержадміністрації та наказом Держгеокадастру.

     Тому, необхідно вирішити дане питання та привести у відповідність землю між 28 пайовиками.

     На даний час прокуратурою області відкрито кримінальне провадження щодо порушень, які були вчинені під час інвентаризації.

     - Загалом на Волині таких ділянок – 64. Ми працюємо над тим, щоб виправити помилку, - підкреслив Анатолій Поляков.

     Після того, як суд встановить, що ці ділянки були переведені у землі державної власності незаконно, тоді їх буде переведено назад у земельні частки паї. Присутній на зустрічі директор Інституту проінформував, що інститут готовий провести цю роботу.

     Присутні дійшли спільної думки, що коли відкрито кримінальне провадження та тривають судові процеси, недоцільно проводити додаткові заходи.

     - Виникла правова неув’язка, груба помилка допущена Інститутом землеустрою та інституціями, які погоджували результати інвентаризації. Таким чином, розроблені документи, які позбавили селян земельних паїв. Необхідно дочекатися рішення суду, - резюмував Юрій Горбенко.

     В рамках роботи робочої групи оперативного штабу із забезпечення прав та свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав на посіви та мобільних точок доступу до безоплатної правової допомоги, представник Головного територіального управління юстиції Марія Місюк ознайомила присутніх з пілотними проектами Міністерства юстиції України, основними тезами правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО” та антирейдерським законодавством.

     Усім, хто потребував, надано правові консультації щодо захисту своїх майнових прав, оформлення права власності на земельні ділянки (паї), термінів дії договорів оренди земельних ділянок, узгодження меж суміжних земельних ділянок та ряд інших, не менш важливих питань.

     Представник Горохівського бюро правової допомоги розповіла про можливість отримання громадянами безоплатної правової допомоги.