Питання землекористування розглянули на засіданні робочої групи

     Сьогодні, 31 липня в департаменті агропромислового розвитку під головуванням директора департаменту Юрія Горбенка, відбулося чергове засідання робочої групи оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав.

     Під час засідання розглянули звернення агровиробників Луцького району щодо подвійної реєстрації договорів оренди землі. Головному управлінню Держгеокадастру у Волинській області доручено провести службову перевірку щодо подвійної реєстрації земель, зазначених у зверненні та проінформувати робочу групу до 6 серпня цього року.

     До слова, представники правоохоронних органів висловили думку, що до відповідальності також потрібно притягати власників земельних ділянок, які заключають договори оренди на одну і ту ж ділянку із декількома підприємствами, чим порушують законодавство та створюють конфлікти між орендарями.

     Окрім того, фахівці працюють над розробленням порядку дій, який би унеможливив подвійну реєстрацію договорів оренди землі у майбутньому. А також проводяться роботи із інвентаризації земель сільськогосподарського призначення.

     Наступним питанням, яке розглянули на засіданні робочої групи були результати інспекційних перевірок з питань законності використання земель у Володимир-Волинському районі.

     Відповідно до матеріалів перевірки, проведеної інспекцією Держгеокадастру, по окремих ділянках виявлені факти незаконного використання землі фермерським господарством "Західний Буг". Матеріали знаходять в суді.

     На завершення засідання, Юрій Горбенко рекомендував присутнім інформувати голову ОДА Олександра Савченка про виконання протокольних доручень засідань оперативного штабу у визначені терміни.

     За попередніми даними, наступне засідання робочої групи оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав відбудеться у четвер, 9 серпня.