Ратнівський район: підсумки освітнього проекту «Територія майстерності». ФОТО

     Активне обговорення позитивних результатів реалізації проектів Волинського обласного центру зайнятості «Територія майстерності» та «Успішна громада» відбулося під час підсумкового заняття у Ратнівській районній філії ВОЦЗ 28 листопада поточного року.

     Участь у заході взяли консультанти-практики, ментори, соціальні партнери, роботодавці, власники особистих селянських господарств, активні учасники з числа безробітних.

     Протягом року у рамках проектів відбулося понад 40 заходів на різноманітну тематику, учасниками яких стали майже 400 осіб: 1- створення сімейних молочних ферм; 2-виробництво сирів; 3-особливості вирощування овочів у теплицях та відкритому ґрунті; 4- ягідництво (малина, лохина); 5-вирощування фундуку; 6-виноградництво; 7-квітникарство; 8-садівництво; 9-виготовлення бесідок та альтанок та інші.

     Підвищення професійних компетенції сільських жителів, сприяння розвитку підприємництва в аграрному секторі, у сфері послуг, популяризація та розвиток сфери туризму, професійна орієнтація учнівської молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей, співпраця з роботодавцями у напрямку вивчення потреби в кадрах, можливості для само - зайнятості мешканців громад стали відкритою сторінкою у реалізації освітніх проектів.

     Про набутий досвід по вирощуванню малини та лохини в рамках агропроекту «Територія майстерності» мала нагоду розповісти клієнтка служби зайнятості, яка започаткувала власну справу, жителька с. Язовні Надія Василівна Штик. Цікаво було почути і побачити професійне захоплення з вирощування винограду Шумейка Руслана Валерійовича.

     Начальник відділу земельних питань, економіки, сільського господарства Управління економіки та регіонального розвитку райдержадміністрації Павло Олексійович Ковч підсумував стан аграрного ринку у регіоні за 10 місяців та розповів про державну фінансову підтримку в цьому році. Також зазначив, що в рамках прийнятого бюджету на 2020 рік на фінансову підтримку аграрного сектору передбачено 4,240 млрд грн. З них 4 млрд – фінансова підтримка аграрних програм і 240 млн – статутний капітал фонду гарантування фермерських кредитів. В контексті програм, підтримка буде надана малим і середнім виробникам, в першу чергу – фермерам. Ознайомив присутніх з порядком створення сімейних фермерських господарств та вручив Почесну грамоту Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток сільського господарства приватному підприємцю по вирощуванню лохини, малини, садових дерев, декоративних кущів, мешканцю с. Прохід Андрію Мартинюку.

     Заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Ратнівської районної філії Волинського ОЦЗ оголосив подяку провідному фахівцю відділу фіто санітарних процедур ДУ «Волинська фіто санітарна інспекція» Сергію Феодосійовичу Левківському за тісну співпрацю та активну участь у реалізації проектів «Територія майстерності» та «Успішна громада».