Ратнівський район: підсумки роботи аграрного сектору та підготовка техніки до заготівлі кормів. ФОТО

     Відповідно до планових заходів райдержадміністрації 18 травня відбулася нарада-семінар з питань роботи аграрного сектору Ратнівського району.

     В роботі наради взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Ковч, головні спеціалісти відділу агропромислового розвитку Тетяна Дудка, Галина Лавренюк, керівники агроформувань району та начальник відділу регіональних продажів ММБ АТ «Райффайзен Банк Аваль» м. Луцьк Віктор Хомицький, начальник Ковельського відділення АТ «Райффайзен Банк Аваль» Ярослава Тищук.

     Представники банку ознайомили керівників сільськогосподарських підприємств з кредитуванням аграрної галузі, зокрема з програмами «Довіра», «Агроклієнт» та кредитування на інвестиційні цілі, для придбання техніки та обладнання.

     Згідно плану проведення наради-семінару учасники оглянули насадження лохини, малини, плодово-ягідних культур на території Прохідської сільської ради. Приватний підприємець Андрій Мартинюк розповів про плани та наміри: «Сьогодні на площі 10 га  висаджуємо саджанці лохини та малини. Лохину виростили самостійно, всі роботи проводимо власними силами, банківських коштів не залучали».

     Оглянули  літньо-табірне утримання великої рогатої худоби та стан посівів озимих, ярих культур, багаторічних трав та стан готовності сільськогосподарської техніки для заготівлі кормів в ТОВ «Гірники Агро», СВК «Україна», СВК «Прип’ять». Керівники господарств розповіли про стан справ. Так, Микола Мерчук зазначив, що в господарстві утримується понад 250 голів ВРХ, дійне стадо - 90 голів, випасається цілодобово, реалізовано понад 700 літрів молока, посіяно 100 га озимини, з них - 60 га озимого жита та 40 га тритикале; 100 га ярих культур, з них - 50 вівса, 20 га кукурудзи та 30 га однорічних трав.

     Роман Самарчук підтвердив, що всі посіви господарства в задовільному стані, а саме: 93 га озимого жита, 170 га ярих культур, з них - 130 га вівса та 40 га кукурудзи. До косіння є 120 га багаторічних трав. В господарстві утримується 590 голів великої рогатої худоби, в тому числі - 200 корів, надій становить понад 1800 кг, реалізовується 1500 кг.

     Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Ковч, проаналізував стан готовності сільськогосподарських підприємств, фермерських господарств району до заготівлі кормів та догляд за посівами с-г культур, літньо-табірне утримання ВРХ, та зауважив, що в даний час основним завданням перед аграріями стоїть вчасно заготовити корми та працювати над підвищенням продуктивності дійного стада, середньодобових приростів, і як результат, отримати фінансовий ресурс для проведення жнив, осінньо-польових робіт і виплати заробітної плати.

     Підсумки наради та шляхи вирішення проблемних питань в земельному законодавстві озвучив перший заступник голови райдержадміністрації Євген Савлук.