Ратнівський район: залуження громадських пасовищ на території Жиричівської сільської ради

     На виконання заходів Комплексної програми розвитку галузі агропромислового комплексу Ратнівського району на 2016-2018 роки на території с.Жиричі закладено 10 гектарів громадських пасовищ.

     Загальна вартість робіт по корінному поліпшенню пасовищ згідно проекту 68 225 грн, кошти в сумі 10 000 грн. виділені як субвенція з спеціального фонду обласного бюджету, 10 707 грн. з спеціального фонду районного бюджету та 11 640 грн. з бюджету Жиричівської сільської ради.

     Всі механізовані роботи по підготовці площі до посіву проводились сільськогосподарською технікою СФГ «Промінь». Насіння багаторічних трав закуплено в ПРАТ «Ковельнасінтрави», мінеральні добрива і транспортні витрати на їх доставку було здійснено за рахунок ПП Володимира Стеренчука.

     В районі загалом склалась позитивна тенденція до корінного покращення сіяних та природних трав. Так, протягом 2012-2017 років посіяно по 10 гектарів багаторічних трав в 8 громадах – Ратнівській, Здомишельській, Забродівській, Залухівській та Гірниківській, Щедрогірській, Млинівський. В поточному році продовжать роботи по посіву багаторічних трав в Заболотівській ОТГ смт. Заболоття, Самарівській ОТГ село Самари та Прохідській сільській раді село Конище.

     Завдання лідерам громад - організувати правильне використання громадського пасовища задля збереження травостою, чергуючи сінокосіння та випасання тварин у наступному та послідуючих роках.