Регіональна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядала питання підтоплення с/г угідь

     15 липня 2020-го року у Ратнівськму районі відбулася Регіональна комісія ТЕБ та НС з питань підтоплень посівів під керівництвом голови ОДА Юрія Погуляйка. Участь у роботі комісії взяла голова обласної ради Ірина Вахович.

     Начальник управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко інформував про ситуацію щодо підтоплення с/г угіль внаслідок надмірних опадів, адже починаючи з 21 червня 2020 року на територіях Любомльського, Шацького, Старовижівського, Ратнівського, Камінь-Каширського та Любешівського районів випадали понаднормові опади: ІІІ декада червня – 92 мм – 122 % місячної норми (Ковельська станція), 41,6 мм – 49 % місячної норми (Любешівська станція), 154,3 мм – 223 % (Світязька станція), І декада липня - 29,4 мм - 35 % (Ковельська станція), 56,2 мм – 70 % (Любешівська станція). За 2 дні 11-12 липня ц.р. ситуація наступна: станція Ковель – 18 мм – 21 %, Любешів – 14 мм -17%, Світязь 17,5 мм – 22 %.

     За оперативною інформацією площа підтоплення посівів сільськогосподарських культур у  районах становить  16555 га, в тому числі у агроформуваннях – 1959 га, у господарствах населення– 14601 га посівних площ.

     По Ратнівському району, включаючи ОТГ, – 31 % посівних площ району підтоплено, що підтверджує масове пошкодження сільськогосподарських культур відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ від 28.08.2018 № 969/32421 «Про затвердження класифікаційних ознак надзвичайних ситуацій».

     Інформацію про загибель посівів без підтверджуючих документів надали 15 підприємств з 3 районів на площу 1531 га.

     Станом на 10 липня повністю пакет документів відповідно до вимог подано ФГ «Пролісок» Здомишельської сільської ради Ратнівського району, зафіксовано 110 га пошкоджених та загибелі посівів (озима пшениця, яра пшениця, соя). Збитки становлять 890 тис.грн.

     Крім паводків 11 липня шкоду аграрному виробництву нанесено градобоєм. Град неправильної форми діаметром до 6 см уже «змолотив» ріпаки у СВК «Перемога» Іваничівського району на площі 35 га – 100% загибель, 205 га кукурудзи АФ «Луга Нова» на території Локачинського району. 820 га посівів пошкоджено та знищено в більше сотні особистих селянських господарств на території Павлівської ОТГ, 20 га гречки органічної в ТзОВ «Старий Порицьк».

     Ряд  підприємств у телефонному режимі повідомили про те, що не будуть подавати інформацію та акти на відшкодування з бюджету.

     Комісія рекомендувала Камінь-Каширській, Ковельській, Любешівській, Любомльській, Ратнівській, Старовижівській, Турійській, Шацькій райдержадміністраціям:

     - провести позачергові засідання місцевих комісій з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо визначення рівня можливої надзвичайної ситуації згідно з Порядком класифікації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру за їх рівнями, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368, та у разі підтвердження виникнення надзвичайної ситуації, забезпечити подання звернень про виділення коштів з резервного фонду відповідного рівня місцевих бюджетів на підставі експертних висновків згідно з вимогами постанов Кабінету Міністрів України від 29 лютого 2002 року №415 «Про затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджету» та від 15 лютого 2002 року №175 «Про затвердження Методики оцінки збитків від наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру».

     А також голові Іваничівської райдержадміністрації (Микола СМАЛЬ) забезпечити розгляд на засіданні місцевої комісії з питань техногенно- екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій питання щодо ліквідації наслідків проходження 11 липня 2020 року територією району активного циклону та випадання крупного граду.

     Перед початком комісії ТЕБ та НС голова ОДА Юрій Погуляйко, голова обласної ради Ірина Вахович з окремими  членами комісії виїхали безпосередньо на місце підтопленнь с/г угіль до ФГ "Пролісок" (голова Баранчук Віктор).