Робочий візит заступника Міністра Мінекономіки Тараса Висоцького на Волинь

     На Волині 19 листопада 2020 року з робочим візитом перебував заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький. В робочій поїздці також взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко, начальник управління агропромислового розвитку ОДА Юрій Горбенко.

     Учасники  робочої поїздки відвідали ТзОВ «Астра» Луцького району директор Василь Туриашвілі. Підприємство зареєстроване у 1996 році. Чисельність працюючих 21 особа. Основний вид діяльності підприємства Розведення свійської птиці. Підприємство загалом в рік вирощує понад 1 млн голів птиці.

     Крім того, підприємство займається садівництвом. Плантації саду знаходяться у с. Верхівка Луцького району. Перші насадження проведені у 2013 році. Всього площа насаджень 14, 64 га, в тому числі 4,04 га посаджено у 2020 році.

 

 

 

     Наступним підприємством, яке відвідав Тарас Висоцький ТзОВ «Фрукти Полісся» у Ківерцівському районі, директор Андрій Ланін. Підприємство зареєстроване у 2016 році в Рівненській області. Чисельність шатних працівників 4 особи. У 2020 році проведено насадження лохини на площі 13,99 га. Плантації знаходяться у селі  Омельне Ківерцівського району.

 

 

 

 

 

     Учасники робочої поїздки відвідали Боратинську ОТГ де обговорили питання державної підтримки, земельної реформи, впровадження Державного аграрного реєстру. В заході взяли участь голова Боратинської ОТГ Сергій Яручик, начальник управління землеустрою та охорони Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Сергій Волчок, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський, директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська, директор Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК Ростислав Войтюк, представники компанії УкрМілкІнвест, старости громади.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Юрій Горбенко розповів присутнім, що Боратинська ОТГ не дарма вибрана для проведення робочої зустрічі, адже вона є однією із найпотужніших громад не тільки на Волині , але і в Україні. До об'єднання в  Боратинській громаді налічувалось 12 населених пунктів, після об'єднання – 24, до об'єднання населення громади налічувалось 7 тисяч осіб, після об'єднання нараховується 18 тисяч. На території громади здійснюють господарську діяльність 11 агровиробників. Боратинська ОТГ взяла участь у реалізації ІІ етапу  пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» за підтримки Мінекономіки спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

     Керівник аграрного відомства зауважив, що відповідно доручення голови Волинської ОДА від 22.05.2020 № 3419/01-01/2-20 проведено аудит земель сільськогосподарського призначення, відповідно якого 71% - землі знаходяться у приватній власності, 13% - землі державної власності, 16% - землі знаходяться у комунальній власності.

     В ході зустрічі Юрій Горбенко озвучив ініціативу про створення в кожній ОТГ посади спеціаліста з питань аграрної політики.

     Тарас Висоцький привітав присутніх, а також наголосив, що Волинська область є в лідерах в Україні за окремими показниками. "У 2020 році Волинь входить у топ-3 регіонів України із розвитку тваринництва та садівництва, є лідером з державної підтримки цих галузей. Окрім цього, регіон лідирує по створенню родинних молочних ферм".

     Тарас Миколайович повідомив присутнім, що сьогодні члени Комітету з питань економічного розвитку підтримали законопроект 4079. «Це важливий черговий крок по створенню національної інфраструктури геопросторових даних. Найважливіше те, що інформація буде безкоштовна і доступна в онлайн режимі всім українцям.  Законопроєктом пропонується також встановити принцип відкритості відомостей про назви географічних об’єктів і забезпечити безкоштовний та вільний доступ до відомостей Державного реєстру географічних назв, визначити держателя та адміністратора Державного реєстру географічних назв».

     Заступник Міністра наголосив, що Волинська область знаходиться серед лідерів по створенню сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи. В області налічується 15 СФГ.

     Основний пріоритет об'єднанх територіальних громад - трансформувати особисті селянські господарства в сімейні фермерські господарства, що забезпечить самозайнятість населення.

     Тарас Висоцький озвучив напрямки державної підтримки для фермерів, які плануються у 2021 році. З метою стимулювання розвитку фермерських господарств, шляхом внесення змін до Земельного кодексу України та Закону України «Про фермерське господарство» законопроектом 4046, пропонується:

     - передбачити можливість надання грошової допомоги за рахунок коштів державного бюджету фермерському господарству, голова якого–у віці до 35 років;

     - розширити перелік земельних ділянок, що відносяться до земель фермерського господарства на праві постійного користування  з можливістю викупу безвідсотково з розстрочкою до 10 років по ціні нормативно грошової оцінки землі.

     Крім того, планується збільшити розмір субсидії для новостворених фермерських господарств до 5 тис грн. за гектар ( до 20 гектарів землі), а також буде продовжено виплату дотації за утримання поголів'я корів молочного напряму продуктивності 5 тис грн за голову, а також продовжено фінансування дорадництва.

     Далі учасники робочої поїздки відвідали ФГ «Рідний сад», яке здійснює господарську діяльність на території Боратинської ОТГ. Господарство зареєстроване у 2009 році. Чисельність працюючих 4 особи. Юрій Довгун продемонстрував плантації яблуневого саду, які знаходяться селі Промінь Луцького району.  Перші насадження проведені у 2010 році. Всього площа насаджень 15,16 га, з них 2,4 га посаджено у 2020 році.

     Тарас Висоцький разом з учасниками робочої поїздки відвідали ТзОВ «Волинь Зерно продукт». Засновник компанії Євген Дудка проінформував присутніх про діяльність підприємства та співпрацю з фермерами.