Рожищенський район: СОК «Волинська картопля» зростає і навчається…ФОТО

     23 січня 2019 року в приміщенні Рожищенського районного центру зайнятості відбулися загальні збори сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Волинська картопля». В зборах обслуговуючого кооперативу взяла участь голова Рожищенської РДА Інна Гайворонська, яка відмітила важливе значення діяльності кооперативу не тільки сільгоспвиробників Рожищенського району, які займаються вирощуванням картоплі, а також для всіх  малих і середніх господарств району.

     Кооператив, до складу якого на момент створення ввійшло 12 господарств, поповнився двома новими членами – господарствами з Ковельського та Ратнівського району, які вирішили вступити до кооперативу. Тому тепер діяльність СОК «Волинська картопля» охоплюватиме вже п’ять районів Волинської області Луцький, Локачинський, Рожищенський, Ковельський, Ратнівський.

     Голова кооперативу Анатолій Аршулік проінформував членів кооперативу про роботу кооперативу, в т.ч. про реєстрацію кооперативу платником ПДВ, результати візиту на форум картоплярів Чернігівщини та завод «Вимал». За інформацією Анатолія Аршуліка, новозбудований завод по переробці картоплі «Вимал» може виробляти 30000 тон крохмалю, який постачається на світовий ринок. Щорічно потреба людства в крохмалі зростає на 10 відсотків. За результатами візиту на форум картоплярів Чернігівщини було проведено робочу зустріч із власником заводу Лазар Віктором та обговорено питання будівництва заводу по переробці картоплі на крохмаль на Волині. Наразі йде пошук земельної ділянки для розміщення заводу. Паралельно розпочата активна робота по розмноженню сортів картоплі із високим вмістом крохмалю, з тим щоб протягом декількох років створити відповідну сировинну промислову зону. 

     Учасники загальних зборів обговорили плани роботи кооперативу на 2019 рік.

     Виконуючи рішення попередніх загальних зборів, в цей же день було проведено навчання для членів кооперативу та інших зацікавлених осіб з питань насінництва картоплі, систем захисту від шкідників та хвороб при вирощування картоплі.

     Для проведення навчання були запрошені представники Інституту картоплярства НААН (завідуючий лабораторією первинного насінництва Михайло Рязанцев, завідуюча відділу маркетингу Світлана Шмунь та завідуючий лабораторією маркетингових досліджень Павло Ярошовець), директор ПП «Рекорд Агро», представник компанії Європлант в Україні Юрій Дяк, менеджер  з технічної підтримки компанії «Адама» Олег Тарасенко.

     Інститут картоплярства НААН представив учасникам навчання виставку цікавих та перспективних сортів картоплі. Інститут щороку пропонує для реалізації на українському ринку біля 300 т картоплі 15 основних комерійних сортів.

     Представник компанії Європлант в Україні Юрій Дяк наголосив на перевагах та перспективах кооперативної роботи при вирощуванні картоплі, а також ознайомив присутніх з пропозицією представництва Європланту в Україні: насіння більше 100 сортів картоплі, в тому числі 15 внесених до Державного реєстру України, 4 сорти – знаходяться в процесі реєстрації. Також були представлені переваги та особливості окремих сортів картоплі.

     Дуже важливою для членів кооперативу стала інформація Олега Тарасенка, який розповів про технології вирощування продовольчої та насінневої картоплі та системи захисту від шкідників та хвороб. Досягнута домовленість між СОК «Волинська картопля» та Олегом Тарасенком про розробку конкретної системи удобрення та захисту картоплі для членів кооперативу.

     Учасники навчання отримали комплекти навчальних матеріалів. Всі презентації з навчання будуть представлені на сайті проекту «Ключ до успіху».