Рожищенський район: відбулася нарада з землекористувачами. ФОТО

     Здійснення земельної реформи, перехід до ринкових умов господарювання на землі, законодавче закріплення різноманіття форм власності на землю і розширення можливостей використання земельних ресурсів на підставі права власності значно звузили сферу застосування права землекористування. Проте воно не втратило свого значення як передбачений законом спосіб добування корисних властивостей землі.

     2 квітня голова райдержадміністрації Інна Гайворонська зустрілася із землекористувачами району та провела нараду щодо правових засад землекористування та сплати податків за договорами оренди землі.

     У заході взяли участь Кучинський Сергій Ігорович – в.о. начальника відділу у Рожищенському районі міжрайонного управління у Ківерцівському та Рожищенському районах Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Павлюк Петро Миколайович – начальник сектору превенції Рожищенського відділення Ківерцівського відділу головного управління національної поліції у Волинській області, Кучмук Раїса Євгенівна – заступник голови районної ради, начальник відділу АПР  Нікітін Володимир Якович.

     Учасники наради відзначили, що поточний стан справ щодо оформлення правоустановчих документів на користування земельними ділянками як юридичних, так і фізичних осіб викликає занепокоєння. Адже, чимало землекористувачів до цього часу такі документи не оформили, а державні органи, зокрема, податківці не мають нормативних засад, щоб реалізувати свої повноваження і за несплату податків притягати їх до відповідальності.

     - Сьогодні маємо спільну мету – врегулювати питання землекористування в Рожищенському районі, юридично оформити договори про оренду земельних ділянок та контролювати надходження до бюджету, - окреслила завдання голова райдержадміністрації Інна Гайворонська. – Тому, об'єднавши наші зусилля, спрямуємо їх на прискорення процесу оформлення правоустановчих документів на землекористування у повній відповідності до закону.

     Також Інна Михайлівна акцентувала увагу сільгоспвиробників на дотриманні законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин, на цільовому використанні земель.

     Начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Нікітін Володимир Якович проінформував присутніх про реалізацію в районі державних програм підтримки агропромислового комплексу. Зокрема розповів присутнім про порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств за програмою «Фінансова підтримка фермерських господарств», та порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва за програмою «Державна підтримка галузі тваринництва».

     Так як в районі процес юридичної реєстрації договорів оренди землі триває, то Сергій Кучинський проінформував присутніх, як правильно оформляти оренду землі під господарські двори.

     В Україні збільшується кількість рейдерських захоплень сільськогосподарських підприємств. Рейдерські захоплення відбуваються там, де незавершені питання з оформленням земель, де власники отримали паї, але не оформили договори. Так, відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації, від 14 серпня 2017 року, в області створено оперативний штаб із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів, їх права на посіви. Під рейдерством слід розуміти набуття незаконними шляхами тимчасового права володіти та розпоряджатися земельними активами. Про те, як захистити свої землі від незаконних посягань, розповів представник поліції Петро Павлюк.

     Підбиваючи підсумки зустрічі, голова райдержадміністрації внесла окремі рекомендації та пропозиції щодо подальшої співпраці та ефективної роботи з землекористувачами, керівниками сільськогосподарських підприємств і фермерських господарств району, підкресливши, що влада готова до партнерства в інтересах громади та на засадах прозорості й публічності.