Розміри єдиного податку для підприємців

     З 1 січня 2019 року єдиний податок для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності та віднесені до першої та другої груп платників єдиного податку встановлюється у розмірі:
     - для першої групи платників єдиного податку – 192,10 грн (10 % розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня звітного року);
     - для другої групи платників єдиного податку – 834,60 грн (20 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року).
     Відсоткова ставка єдиного податку для платників третьої групи встановлюється у розмірі 3 % доходу (у разі сплати ПДВ) або 5 % доходу.

Мінімальний розмір ЄСВ у 2019 році

     У 2019 році фізичні особи-підприємці незалежно від величини отриманого доходу чи його відсутності, а також незалежно від обраної системи оподаткування сплачують єдиний соціальний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний страховий внесок за місяць, – 22 % розміру мінімальної заробітної плати (4 173 грн × 22 % = 918,06 грн).
     Сплата ЄСВ здійснюється щоквартально до 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
     Якщо останній день строку сплати ЄСВ припадає на святковий або вихідний день, останнім днем сплати вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим.
     Сплата може здійснюватися щомісячно у розмірі 918,06 грн., або один раз на квартал у розмірі 2 754,18 гривень.

Джерело: “Дебет-Кредит”