Розпочав роботу оновлений штаб із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів регіону. ФОТО

     Голова обласної державної адміністрації Олександр Савченко провів установче засідання оперативного штабу із забезпечення прав і свобод землевласників та землекористувачів та їх майнових прав в оновленому складі. Робоча зустріч відбулася 17 квітня 2018 року.

     Основна ціль утворення штабу – захистити аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи урожаю, швидко й ефективно реагувати на будь-які дії, спрямовані на протиправне захоплення майна працівників сільськогосподарського сектору, надавати правову допомогу при оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, а також сприяти фіксації правоохоронними органами вчинених правопорушень задля того, аби притягнути винних осіб до відповідальності.

     – У нас область агропромислова, а отже – маємо масу проблем у питаннях землі, – підкреслив Олександр Савченко на засіданні оперативного штабу. – До прикладу, коли земля дається одній людині, потім інша приходить та її незаконно забирає. Є проблема і щодо діяльності поліції, котра не завжди працює активно у таких ситуаціях.

     На думку Олександра Ілліча, оперативний штаб має бути дієвим та залучати до своєї роботи активних громадських діячів із аграрного сектору. Тож запропонував, аби його члени збиралися раз на тиждень для вирішення поточних питань, а у випадку нагальної потреби – долучали як голову облдержадміністрації, так і керівництво головного управління Національної поліції в області, прокуратури Волині тощо. Головне ж завдання – не допустити нових конфліктних ситуацій щодо земельних питань.

     Ще одна проблема, якої торкнулися учасники нинішнього засідання оперативного штабу, – безвідповідальність громадян – власників земельних ділянок у питаннях укладання договорів оренди землі. Мова йде про те, що вони спершу можуть укласти угоду з одним підприємцем, а за рік-два – з іншим, котрий пообіцяє їм заплатити більше. Відтак, складаються ситуації, коли на одну й ту ж саму земельну ділянку претендують двоє підприємців агропромислового сектору.

     Олександр Савченко на це зазначив, що зазвичай більшість власників паїв у населених пунктах як України загалом, так і Волині зокрема, – люди похилого віку, котрі не обізнані з багатьма речами. По тому ж поцікавився у першого заступника начальника головного територіального управління юстиції в області Сергія Філюка, яких превентивних заходів пропонує служба.

     Сергій Петрович зауважив, що минулоріч у рамках роботи оперативного штабу утворили мобільні точки доступу до системи безоплатної правової допомоги. Озвучено питання небезпеки подвійної реєстрації договорів оренди землі та яким чином можна від цього вберегтися й захистити права власників.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко зауважив, що найбільше конфліктних питань виникає під час збору урожаю, саме через питання неврегульованих земельних відносин. Тому, очільник головного аграрного відомства в області закликав інспекцію Головного управління Держгеокадастру в області долучитися до роботи штабу та усім оперативно інформувати при виникненні конфліктних ситуацій задля ефективного реагування на них.

     Підтримав це і заступник начальника головного управління Національної поліції в області Сергій Козак, який звернувся до присутніх із проханням вчасно повідомляти про рейдерські захоплення земель, аби запобігти ескалації конфліктів.