Розвиток фермерства на Волині. ФОТО. ВІДЕО. РАДІО.

     16 червня п.р. начальник укравління агропромислового розвитку Юрій Горбенко з нагоди Дня фермера з робочим візитом відвідав фермерські господарства Горохівщини. В заході взяли участь голова Горохівської районної адміністрації Сергій Мишленик, заступник голови Горохівської РДА Віра Баландіна, заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк, журналіст, ведучий програми «Колос. Аграрний щоденник» Українського радіо Олександр Куцак.

     Учасники заходу відвідали сімейне фермерське господарство Юхимчук Надії. Дане господарство перше на Волині зареєстроване як сімейне фермерське господарство – ФОП (без статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство» ).  Цьогоріч сімейні фермерські господарства зможуть скористатись всіма напрямками фінансової підтримки, які передбачені державою.

     Родина Юхимчуків стала учасником проєкту ТОВ «Укрмілкінвест» та кластеру «Натуральне молоко» в рамках якого надавалася підтримка на для відкриття ферми. Проєкт допоміг господарю побудувати фермерське приміщення та закупити високопродуктивну худобу. Ферма відкрилася в кінці грудня минулого року.

     В данному господарстві працюють всі члени родини Надія, чоловік Ігор, четверо їх діточок, інколи приїзджає мама Надії, щоб допомогти по господарству.

     Всього в господарстві Юхимчуків налічується майже 60 голів ВРХ, в тому числі 30 корів. В планах господарів встановити молокопровід. Що дасть змогу підвищити якість молока.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

Наступним фермерським господарством, які відвідали учасники заходу було ФГ «Галичани Агро Ленд», яке входить в склад сільськогосподарського облслуговуючого кооперативу «Степ».

     Засновник кооперативу Махайло Стецюк розповів присутнім, що кооператив створився у 2009 році. В склад кооперативу входить ФГ та 32 власники особистих селянських господарств, практично всі вони проживають на території Галичанської сільської ради і утримують в своїх господарствах корів. За словами Михайла Михайловича мета об'єднання полягала в тому, щоб люди змогли продавати молоко від кооперативу за більш вигідною ціною. Разом з тим, техніка ФГ надає послуги в обробітку землі. Нині у фермерському господарстві налічується понад 50 корів.

     В планах кооперативу побудувати сироварню, обладання для якої вже закуплено та 70 відсотків вартості відшкодовано з державного бюдету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Юрій Горбенко такожвідвідав ДЮСШ «Колос» у Горохові, де у 2017 році було реконструйонано стадіон. Значні кошти на відновлюввльні роботи надали фермери району.

  

 

 

         В робочій поїздці взяли участь ждурналісти інтернет видання «Конкурент - новини Луцька та Волині», які надали відео заходу.

   19 червня 2020 року  на Українському радіо в програмі «Колос. Аграрний щоденник» був репортаж до Дня фермера, який можна прослухати за посиланням: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-archive.html?periodItemID=2519052