Розвиток сімейних молочних ферм.

     Сімейні молочні ферми (СМФ) – це не лише доведена ефективна модель виробництва якісного молока, але й каталізатор розвитку місцевих громад, зміцнення сім’ї та альтернатива виїзду на заробітки.

     Добре самопочуття і здоров’я тварин, як уже доведено, має великий вплив на продуктивність і тривалість їхнього життя. Виділяють 6 основних потреб корови та в комплексі називають їх «діамантом сигналів корів». Це – якісний корм, чиста вода, м’яка підстилка, достатній простір, свіже повітря та достатня кількість світла.

     Саме з врахуванням цих вимог будуються ферми за допомогою проекту, який впроваджує Укрмілкінвест.

     На фермах монтують спеціально розроблене та якісно виготовлене гумове покриття, що забезпечує тваринам необхідні гігієнічні умови й тепловий баланс. Для видалення гною підлогу в стійлах роблять під нахилом у 2–3 см. Завдяки цьому випорожнення самостійно стікають у жолоб, з якого згодом їх видаляють. Завдяки наявності поїлок корови забезпечуються вільним доступом до води. Якісна вентиляційна система забезпечує постійний приплив свіжого повітря в тваринницьке приміщення.

     Економні, світлодіодні світильники забезпечують необхідний рівень і час освітлення кормового столу.

     Значна увага приділяється збереженню навколишнього середовища, дотриманню чинних Державних санітарних правил та Державних будівельних норм при будівництві та реконструкції приміщень СМФ.

     5 власників ОСГ Волині уже будують ферми і найближчим часом заплановано їх відкриття.