«Розвиток заради майбутнього» об’єднав органи влади, бізнес та громадськість. ФОТО

     У Волинському обласному центрі зайнятості провели форум під час якого підвели підсумки освітніх проектів «Територія майстерності» та «Успішна громада», які працювали у 2019 році.

     Форум «Розвиток заради майбутнього» зібрав партнерів та учасників проектів. Багато з учасників розпочали власну справу завдяки згаданим проектам. Дехто із них ділився досвідом та презентував продукцію власного виробництва під час дійства.

     Директор обласного центру зайнятості Роман Романюк акцентував, що цих два проекти знайшли хороше відображення серед жителів області, зокрема і серед безробітного населення, які відвідували семінари та тренінги.

     У 2019 році у службі зайнятості перебувало понад 12 тисяч жителів ОТГ, що становить більше половини від усіх безробітних, які були на обліку. Спільними зусиллями разом із проектом «Успішна громада» працевлаштовано 6424 особи.

     Проект «Територія майстерності» мав на меті підвищення компетентності сільських жителів та сприяння розвитку підприємництва в аграрному секторі. До даного проекту мали можливість долучитися усі бажаючі жителі сільської місцевості, власники особистих селянських господарств та фермерських господарств сімейного типу.

     Згідно опитувань, сільське виробництво у кожному районі області має свою специфіку, відповідно до якої було визначено напрямки реалізації проекту: кооперація, агрономія, тваринництво, птахівництво, рибництво, бджільництво, ягідництво, садівництво, квітникарство та багато іншого.

     308 заходів проведено в рамках проекту «Територія майстерності». Участь в них взяли понад 5 тисяч осіб. Всього до реалізації проекту було залучено 109 партнерів.

     В результаті – 255 осіб було працевлаштовано у сфері сільського господарства, 108 осіб здобули професію для агросектору, 10 – започаткували власну справу.

     - «Підводячи фініш двох проектів, ми стартуємо в одному, потужному, який реалізовуватися на території області в 2020 році. «Успіх в дії» - ми його так назвали, бо розуміємо, що рух – це життя, а дія – це рух. Мета проекту – самодостатність територій, підвищення компетенцій, діджиталізація», - окреслив майбутній проект Роман Романюк.

     Партнери та учасники проектів поділилися досвідом і своїми враженнями від спільної роботи.

     Заступник директора департаменту агропромислового розвитку Людмила Петриканин будучи партнером проекту «Територія майстерності» розповіла, що невеликі агровиробники потребують порад кваліфікованих експертів. Оскільки на території області є багато одноосібників, які розпочинають свою господарську діяльність, тому завдання органів влади – допомагати цим людям.

     Заступниця очільника головного аграрного відомства області впевнена, що на сільських територіях потрібно диверсифікувати виробництво і розвивати не лише традиційні сфери господарювання, але й нішеві культури, ягідництво, садівництво та інші.

     Ще з 2012 року, написавши Комплексну програму розвитку АПК, в департаменті відокремили людей, які мають три і більше корів, бо це – дуже не проста робота. Таким власникам особистих селянських господарств надавали значну підтримку із обласного бюджету: компенсували придбання доїльних апаратів та холодильного обладнання, домовлялися з цукровими заводами про видачу безоплатного жому, виплачували дотацію на кожну корову та багато іншого. Таких родин в області було понад 3 тисячі і вони утримували понад 12 тисяч корів, а це – майже 30% усього поголів’я, яке утримують одноосібники. Однак, поголів’я корів зменшується.

     Цього року в області розпочалася активна співпраця з рівненським ТзОВ «Укрмілкінвест». Завдяки проведеній інформаційній роботі спільно з центром зайнятості, на сьогодні 15 волинських родин розпочали будівництво сімейних молочних ферм. 2 такі ферми вже відкрилися та успішно працюють.

     Сьогодні є багато людей, які хочуть займатися сільським господарством, зокрема і агротуризмом, гастротуризмом. Дехто уже розвиває ці теми. «Я вважаю, що задля успіху необхідно об’єднати усі наявні ресурси», - резюмувала Людмила Петриканин. Прикладом цього є впровадження проектів «Територія майстерності» та «Успішна громада».

     На завершення заходу партнерам центру зайнятості оголосили подяки за вагомий внесок у реалізацію освітніх проектів.