Skype-конференція Мінагрополітики: комплекс весняно-польових робіт. ФОТО

     26 березня за організації Мінагрополітики провели skype-конференцію з питань комплексу весняно-польових робіт та державної підтримки у 2019 році.

     Попереднього року в Україні отримано рекордний показник валового збору зерна – 70 млн тонн. Середня урожайність становила 46,4 ц/га. Про це розповів заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій.

     Також посадовець озвучив рекордні показники врожайності кукурудзи, які отримали українські аграрії у 2018 році. Зокрема, він акцентував на Волинській області, де показник урожайності кукурудзи був найвищим по Україні – 104 ц/га.

     Про стан підготовки та проведення комплексу весняно-польових робіт інформував заступник директора департаменту аграрної політики та сільського господарства Леонід Сухомлин.

     Умови перезимівлі сільськогосподарських рослин були сприятливими, відтак втрат озимого поля практично нема. Цьогоріч польові роботи в Україні розпочалися на місяць раніше ніж зазвичай. Уже посіяно більше мільйона гектарів ярини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     В.о. віце-президента НААН України, академік Микола Роїк ппоінформував про науковий супровід проведення комплексу весняно-польових робіт в умовах поточного року.

     Протягом лютого-березня 2019 року в Україні випало менше половини норми опадів, що призвело до недостатнього поповнення запасів вологи в ґрунті. Про це повідомила начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

     Станом на сьогодні, умови для проведення посівних робіт нормальні, проте, очікується похолодання та сильні вітри по усій території країни. Прогнозують опади, подекуди – мокрий сніг. «Варто пам’ятати, що в Україні заморозко небезпечний період закінчується лише в середині травня», - наголосила працівник гідрометцентру.

     Поступове підвищення температури відбудеться в останні дні березня.

     У другій половині конференції про інформацію в регіонах доповіли керівники структурних підрозділів облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку облдержадміністрацій.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко інформував:

     - На Волині комплекс весняно-польових робіт проходить відповідно графіку. Роботи ведуться з деяким випередженням. Підприємства розпочали (а окремі уже і завершують) посів цукрових буряків. Активно висівають ячмінь, овес, горох, соняшник.

     Не дивлячись на те, що на Волині підтримується посів гречки і жита, насторожує деякий дефіцит житнього борошна. Пересторога житньої проблеми прослідковується і цього року. Над вирішенням цієї проблеми необхідно працювати спільно.

     На завершення, Юрій Горбенко закликав працівників Мінагрополітики під час конференцій надавати відповіді на проблемні питання, які надходять від областей, щоб працювати оперативно та злагоджено.