СОК «Волинська картопля»: перші кроки та амбітні плани. ФОТО

     Новостворений сільськогосподарський кооператив картоплярів «Волинська картопля» організував День поля на базі фермерського господарства «Еко-Тур».

     На захід, який відбувся 31 серпня у Луцькому районі, запросили представників наукових установ по виведенню сортів картоплі, селекційних компаній, підприємств по переробці картоплі та поставці обладнання для переробки і зберігання бульб, власників особистих селянських та фермерських господарств.

     Участь у заході взяв директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, який, вітаючи присутніх із початком роботи, зауважив, що підходи до вирощування картоплі останнім часом змінилися, значно виросли вимоги до якості продукту. Оскільки виробництвом картоплі займаються переважно невеликі господарства, то вони потребують координатора та інформаційно-консультаційний супровід щодо вирощування та реалізації.

     Очільник головного аграрного відомства краю висловив сподівання, що об’єднання в кооператив дасть можливість не лише збільшити урожайність бульб, а й покращить економіку членів кооперативу.

     День поля розпочався із конференції, де обговорили як обирати сорти для успішного бізнесу картоплярської галузі та переробку картоплі.

     Член кооперативу «Волинська картопля» Анатолій Аршулік поділився з присутніми думками як бачать роботу кооперативу його члени.

     Кооператив створено в рамках проекту «Ключ до успіху. Покращення економічної ситуації в сільській місцевості Волинської області і Брестської області Республіки Білорусь шляхом розвитку сільськогосподарської кооперації» Програми територіального співробітництва країн східного партнерства Білорусь-Україна.

     В рамках проекту вивчалася ситуація із розвитком картоплярства на Волині. Відтак, в області 234 господарства вирощують картоплю на загальній площі 700 га.

     Наразі в кооператив об’єдналися 2 фермерські господарства та 12 особистих селянських господарств Луцького, Локачинського та Рожищенського районів.

     Анатолій Аршулік акцентував: «Ринок диктує свої вимоги. Необхідно формувати однотипні партії картоплі». Відтак, щоб бути витребуваним на ринку, кооператив співпрацюватиме із селекційними підприємствами. Окрім того, планується проводити навчання для членів кооперативу, щоб була витримана технологія вирощування картоплі.

     Вирощувати планують різні сорти на будь-які потреби: столові, переробку на чіпси, крохмаль чи картоплю фрі, органічну продукцію.

     А ще, у майбутньому члени кооперативу хочуть створювати додаткову вартість виробленої продукції шляхом доробки, пакування та переробки картоплі.

     Щоб розширити потужності для зберігання, планують скористатися програмами підтримки із державного бюджету.

     Потенційні партнери, запрошені на День поля, закликали кооператив до співпраці.

     Регіональний представник ТзОВ «Чіпси Люкс» по західній Україні Мирон Іванів розповів про умови співпраці щодо заготівлі картоплі. Підприємство гарантує постійний ринок збуту картоплі, технологічний, юридичний супровід та постачання насіннєвого матеріалу, натомість вимагає картоплю високої якості першої репродукції.

     Весь необхідний комплект обладнання для будівництва картоплесховища та доробки картоплі презентував представник ТзОВ «Толсма Україна» Олесь Капітанчук. Підприємство засноване у 1952 році в Нідерландах.

     Представник Райффайзен Банк Аваль, пані Анна також запрошували членів новоствореного кооперативу до співпраці. Вона зазначила, що банк є одним із лідерів фінансування агропромислового комплексу за підсумками 2017 року.

 

 

 

 

 

 

Юрій Горбенко

 

Анатолій Аршулік

 

 

 

 

Мирон Іванів

 

Олесь Капітанчук

 

пані Анна

 

 

 

     Друга частина Дня поля – практична проходила на демонстраційних ділянках ФГ «Еко-Тур», де закладено 54 сорти картоплі столового призначення, переробки на крохмаль, виробництво чіпсів та фрі.

     Сорти презентували голова ФГ «Еко-Тур» Василь Аршулік та представники селекційних установ: Інститут картоплярства НААНУ, ТОВ «Агріко Україна» (представництво компанії «Агріко», Нідерланди), компанія «Європлант» (Німеччина), ТзОВ «Норіка-Україна» (представництво компанії «Норіка», Німеччина), ТОВ «HZPC Україна» (представництво компанії «HZPC», Нідерланди).