Старовижівський район: сільськогосподарська кооперація

     30 березня 2018 року у Дубечненській об'єднаній територіальній громаді району відбулася робоча зустріч з керівниками агропромислових формувань та власниками особистих селянських господарств з питань сільськогосподарської кооперації та державної підтримки аграріїв у 2018 році.

     Під час зустрічі за участю начальника управління інвестицій та регіонального розвитку райдержадміністрації Олександра Яцуніка, голови Дубечненської ОТГ А. Костючика, директора районного центу зайнятості С.Шеремети, керівників Ф/Г «Хан-Ко» П.Костючика, ТОВ «АМ-агро» І.Мазуренка, власників ОСГ увага зосереджувалась на актуальних питаннях розвитку сільськогосподарського виробництва та проблемах, з якими зустрічаються сьогодні агровиробники.

     Олександр Яцунік закцентував увагу присутніх на основних аспектах Концепції розвитку сільських територій до 2020 року, перспективах розвитку кооперації на селі, атакож підкреслив важливість та актуальність державної підтримки аграріїв у 2018 році.

     Альона Дичка - головний спеціаліст Управління агропромислового розвитку ознайомила аграріїв з напрямками фінансової підтримки сільськогосподарської галузі з державного, обласного та місцевого бюджетів у 2018 році. А також, окреслила механізм отримання фінансової підтримки.

    Було презентовано матеріали переваг розвитку сільськогосподарської кооперації, обговорено перспективи створення сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу на території громади.

     Голова фермерського господарства «Хан-Ко» - Костючок Петро Семенович ініціював пропозицію об'єднатися з жителями громади для створення у подальшому кооперативу з переробки тваринницької продукції молочного напряму, що сприятиме покращенню якості молока та забезпеченню населення якісною продукцією власного виробництва. Обговорили також перспективи утворення СОКу з заготівлі та переробки плодово-ягідної продукції.

      Голова об'єднаної територіальної громади Костючик Анатолій Петрович зазначив, що планується розробка програми ОТГ з підтримки аграріїв, у якій перспективні напрямки будуть фінансуватися за рахунок бюджету громади як в цілому, так і на умовах співфінансування напрямів Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу Волинської області до 2020 року та Комплексної програми розвитку сільських територій району до 2020 року.

    Сергій Шеремета презентував переваги співпраці керівників агроформувань з районним центром зайнятості.

     Підсумовуючи робочу зустріч, її учасники зійшлися у думці,що відродження кооперації створить перспективи для процвітання сільської громади та реформування аграрного сектору.