Тарас Висоцький провів відеоселектор з питань впровадження Державного аграрного реєстру

     9 вересня п.р. під головуванням заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тараса Висоцького відбулась відеоселекторна нарада з питань впровадження Державного аграрного реєстру. В заході взяли участь заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко, начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, начальник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Назар Микичак, директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська.

     Тарас Висоцький проінформував, що протягом лютого 2020 реалізовувася 1-ий етап пілотного впровадження онлайн платформи для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр» на території Волинської, Київської, Львівської, Миколаївської, Одеської та Черкаської областей.

     У найближчий час Мінекономіки спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні», розпочинає 2-ий етап пілотного впровадження ДАР. Участь у пілотному проекті дозволить власникам земельних ділянок перевірити коректність даних на землю, виявити помилки в реєстрах і подати заявки на їх виправлення, а також перевірити відповідність даних про майнові права на землю, та за необхідності зареєструвати майнові права на землю. Із презентацією можна ознайомитись ТУТ.

     Друга хвиля розпочинається 16 вересня 2020 року в 36 об’єднаних територіальних громадах. У Волинській області участь у пілотному впровадженні Державного аграрного реєстру візьмуть Липинська та Смідинська ОТГ.

     Крім того, Тарас Висоцький озвучив, що постановою Кабінету Міністрів України від 02.09.2020 р. №780 внесено зміни до постанов КМУ, якою відміняється подача довідки про відсутність заборгованості з ДПС для отримання фінансової підтримки. Підготовлено проекти наказів Мінекономіки про затвердження форм заявок на отримання фінансової підтримки, які знаходяться на затвердженні у Мін'юст.