У Луцьку відбувся XXХVI Регіональний Форум Органічна Україна 2020

     Сьогодні в області проходив XXХVI Регіональний Форум Органічна Україна 2020. Луцьк на онлайн-платформі ZOOM за організації Громадської спілки виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» та Волинської   обласної державної адміністрації.  Модератором форуму виступила президент ГО «Органічна Україна» Олена Березовська. Участь у заході взяли представники ОТГ, органів виконавчої влади, аграрний актив області та виробники органічної продукції.

     Мета форуму  - формування ефективного і сталого політичного діалогу на місцевому, регіональному та національному рівнях для сприяння розвитку органічного сільського господарства, визначення проблем та шляхів спільного вирішення питань,  підвищення рівня обізнаності щодо органічного виробництва для  збільшення місцевого виробництва органічної продукції та її споживання.

     Форум розпочав заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Троханенко, який привітав учасників від імені голови ОДА Юрія Погуляйка і запевнив,  що розвиток органічного виробництва є одним із пріоритетних завдань у діяльності обласної влади.

     Про органічне виробництво в області інформував начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Юрій Горбенко, який коротко зупинився на проблемах органічного виробництва та реальних напрацюваннях у цій сфері, в тому числі на Волині. (презентація)

     Представник Прилісненської ОТГ Олексій Гнатюк розповідав про започаткування органічного бізнесу на території ОТГ спільно з комунальним підприємством. 40 га сільгоспземель комунальної власності передано для ведення органічного виробництва.

     Про органічний бізнес та досвід співпраці з державою ділився Валентин Обштир, власник ТзОВ «Порицьке», регіональний органічний виробник. Завдячуючи органічному виробництву покращується склад грунту, збільшується кількість гумусу, - запевнив Валентин Віталійович. Обговорено питання доцільності включення органічної продукції в харчування дітей. До речі таке питання наразі розглядається у Мінекономрозвитку.

     Галина Пушкар із Цуманської ОТГ, яка вирощує органічну полуницю, малину, жито поділилась власним досвідом (проблеми і здобутки) у питані вирощування органічної продукції. Разом з тим, має пропозиції щодо вирощування органічної картоплі, столових буряків та інших овочів. Наразі це ділянки дослідження. В рамках конференції Галина Флорівна запропонувала співпрацю Валентину Обштирю у плані залучення у виробництво йогуртів органічної малини та полуниці.

     Про законодавче регулювання та державну підтримку в дії детально розповідала Заєць Валентина, начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості, директорату сільського розвитку, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України (презентація.)

     Директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська висловила своє бачення щодо проблематики у виробництві органічного виробництва, а саме те, що малі фермерські господарства потребують так званого «поводиря» у питанні проходження усіх етапів створення та становлення агробізнесу. Інформувала про напрямки підтримки фермерів через Укрдержфонд, про започаткування бізнес-інкубаторів (презентація).

     Сергій Пащуков, представник Офісу просування експорту, інформував про інструменти просування експорту та послуги для партнерів, які хочуть експортувати продукцію на нові ринки, про освітню програму для експортних консультантів, по ринкові дослідження та аналітику, про запуск експортного порталу Офісу (презентація).

     Питання вимог до органічного виробництва та обігу органічної продукції, сертифікації озвучив Василь Шукалович, провідний спеціаліст  міжнародного органу сертифікації ТОВ «Органік Стандарт» (презентація).

     Напрацювання компанії «БТУ-Центр» (український виробник мікробних і ферментних препаратів  для сільського господарства) презентував Андрій Станіславський. Серед продуктів компанії - лінійки для захисту та  живлення   рослин, оздоровлення ґрунтів, біопрепарати для тваринництва та ін. Загалом зареєстровано більше 50 біопрепаратів. Продукція компанії дозволена  до використання в органічному землеробстві, що підтверджується сертифікатом  Organic Standard (презентація).

     Директор Державної установи «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» Євгенія Лихач повідомила, що наразі підприємство виробляє біопрепарати і вивчає питання реєстрації власних препаратів, у спеціальному переліку біопрепаратів у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

     Анастасія Півнюк – експерт органічного компоненту, швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» інформувала присутніх про органічний світ та регіональну підтримку в інших країнах (презентація).

     Підсумовуючи форум, Олена Березовська запевнила у продовженні цієї роботи спільно з обласними адміністраціями, профільним Міністерством. Волинська область – амбасадор розвитку органічного виробництва, акцентувала пані Олена.

     За підсумками Форуму, в подальшому передбачено продовжити проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії як серед агровировиробників, мешканців області щодо переваг виробництва органічної продукції, так і серед споживачів щодо підвищення культури споживання якісної продукції з  метою формування та розвитку ринку органічної продукції в Україні.

Відеозапис Форуму Органічна Україна Луцьк за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=km32pwhlYYY