У "Вілії" розпочали посів озимого ріпаку. ФОТО

     Погода і зміна клімату вносить свої корективи у життя аграріїв.

     29 липня на землях Холопичівської сільської ради Локачинського району підприємство СБЄ «Україна», що входить до групи компаній ТМ «Вілія», розпочало посів озимого ріпаку.

     8300 га – такі площі планують засіяти у підприємствах групи компаній ТМ «Вілія» під урожай 2019 року.

     Початок посівної кампанії ріпаку освятив настоятель місцевого храму отець Іван.

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко разом із керівником агросектору компаній «Вілія» Віталієм Карпюком побували на жнивах, оглянули обмолот озимої пшениці.

     Віталій Карпюк повідомив, що незважаючи на складні погодні умови щоденно збирають урожай із площі до 1000 га. Для прикладу, за попередній день намолотили 6000 тонн пшениці. Уже зібрано 56% врожаю озимої пшениці.

     Всього на жнивах працює 42 комбайни та 120 автомобілів на перевезенні врожаю.

     Юрій Горбенко відзначив чітку злагоджену роботу фахівців і спеціалістів підприємств групи компаній ТМ «Вілія» у проведенні збирання врожаю та організації посіву озимого ріпаку.

 

     Довідково:

     Станом на 30 липня  в області завершено збір озимого ячменю, з площі 4,5 тис.га намолочено 22,5 тис тон зерна при середній урожайності 50 ц/га. Також завершено обмолот озимого ріпаку, з площі 40,1 тис.га намолочено 130 тис тон (найбільше за весь період вирощування цієї культури в області), при середній урожайності  33 ц/га, а це – другий показник серед областей країни.

     Горох обмолочено на площі 3,7 тис.га із 5,3 тис.га котрі підлягають до збирання, середня урожайність складає 40 ц/га.

     Лідируючі позиції у проведенні зернозбиральних робіт утримують ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району та СГПП «Рать» Луцького району де збір ранніх зернових проведено на понад 65 відсотках посівних площ.

     На даний час приймання зерна нового урожаю та доведення його до кондиції здійснюють  елеваторні комплекси ТзОВ «Волинь-зерно-продукт», філія ДПЗКУ Володимир-Волинський КХП та Луцький КХП №2.

 

 

 

 

На фото зліва на право: агроном Олег Супрун, Юрій Горбенко та головний технолог сільськогосподарського виробництва Ярослав Мазуренко