В режимі відео селектору обговорено державні програми підтримки АПК

     28 листопада заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета провів відео skype-конференцію з питань надання державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

     Під час конференції директор Господарсько-фінансового департаменту Баграт Ахіджанов повідомив, що на програму пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу додали 200 млн грн. Відтак, невдовзі додаткові кошти надійдуть в області.

     Також Баграт Ахіджанов повідомив, що на державні програми підтримки у 2019 році виділять 5,9 млрд грн (на 400 млн грн менше ніж у 2018 році).

     Відтак, у бюджеті 2019 року Урядовими програмами передбачено:

  • 127 млн грн - на організацію пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу;
  • 400 млн грн – на розвиток садівництва та виноградарства;
  • 890 млн грн – на здешевлення сільськогосподарської техніки;
  • 3,4 млрд грн – на розвиток тваринництва та харчової промисловості;
  • 800 млн грн – на розвиток фермерських господарств;
  • 200 млн грн – на підтримку через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

     Заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Олена Альшанова інформувала про реалізацію державної підтримки галузі тваринництва та озвучила проблемні питання у поточному році.

     Представники структурних підрозділів агропромислового розвитку облдержадміністрацій акцентували на проблемних питаннях, що виникають в процесі впровадження державних програм підтримки галузі. Щодо підтримки фермерських господарств у поточному році (новації від 24.10.2018 № 911), то проблема в тому, що землі фермерських господарств не внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Ряд питань виникає під час співпраці із банківськими установами.

     Представники Мінагрополітики та центральних банківських офісів взяли до відома проблемні питання для подальшого їх опрацювання та вирішення з тим, щоб у наступні періоди прискорити надходження коштів до отримувачів.