Відбулася нарада в режимі відеоселектору з питань проведення аудиту земель сільськогосподарського призначення

     Сьогодні, 23 липня вже вдруге зібралися для розгляду важливого завдання, яке перебуває на контролі у голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка: проведення аудиту використання земель сільськогосподарського призначення.

     Відкриваючи нараду заступник голови ОДА Олександр Троханенко озвучив головну тезу, яку висловив новий очільник Держгеокадастру Роман Лещенко: поставлено завдання номер один – провести інвентаризацію земель та виявити зловживання.

     Кожний голова робочої групи – заступник голови РДА, голови ОТГ, сільські голови, фахівці Держгеокадастру, податкової служби мають особисто пройнятися проведенням аудиту та виконати це надважливе завдання, - сказав Олександр Троханенко, часу лишилося обмаль.

     Окремі райдержадміністрації інформували про пасивність сільських рад, на що заступник голови відповів, що на розмову таких очільників громад можна запросити в ОДА.

     Начальник управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко інформував про стан проведення аудиту в області, орієнтовно проведено аудит на 20 відсотках площ. Разом з тим, у шести районах практичної роботи не видно.

     Є гарний досвід, адже аудит використання земель сільськогосподарського призначення у 2019 році провела Журавичівська сільська рада, яку на той час очолювала Алла Гонтар. Так, завдяки проведеній роботі, на території ради вдалося віднайти тисячу гектарів землі, що дало можливість суттєво збільшити доходи сільського бюджету.

     За пропозицією Ратнівської РДА минулого тижня було проведено нараду у режимі відеоселектору, спілкувалися область – районна комісія за участю сільських голів та землевпорядників. По кількості дзвінків відчуваємо, що робота розпочалася.

     Є гарна співпраця з районною службою Держгеокадастру у Локачинському районі.

     В рамках заходу було озвучено законодавчі ініціативи щодо оподаткування (законопроект 3131 –д). Завдяки запропонованому у проекті механізму детінізації виробництва через справедливе податкове навантаження з гектара, місцеві бюджети отримають реальні додаткові надходження.

     Новопризначений начальник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області Назар Микичак запевнив про співпрацю на рівні області та районів, усі необхідні матеріали надані робочим групам для спільного проведення аудиту.  Інвентаризацію 10 тис.га земель державної власності буде проведено за кошти державного бюджету.

     З метою проведення робочих зустрічей в режимі онлайн було запропоновано проводити робочі зустрічі з наступного тижня через платформу ZOOM.