Відеоконференція з Мінагрополітики щодо проведення весняно-польових робіт. ФОТО

     Питання проведення комплексу весняно-польових робіт у 2018 році розглянули сьогодні, 20 квітня, під час відео конференції з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

     Захід відбувся під головуванням Першого заступника Міністра Максима Мартинюка.

     Директор Департаменту аграрної політики та сільського господарства Володимир Топчій інформував про стан проведення комплексу весняно-польових робіт. (презентація додається)

     Актуальність наукового супроводу при проведенні комплексу весняно-польових робіт в умовах поточного року окреслив в.о. віце-президента НААН України, академік Микола Роїк.

     Представниця Українського Гідрометеорологічного центру інформувала про прогноз метеорологічної ситуації в Україні на весняний період. Вона зауважила що цього року пошкоджень урожаю внаслідок заморозків немає, але водночас і попередила, що заморозконебезпечний період триває до кінця травня. На сьогодні термічний режим ґрунту дозволяє сіяти практично усі культури.

     ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» розпочала програму закупівель озимих та ярих зернових культур пшениці, ячменю, кукурудзи та вівса майбутнього урожаю 2018 р.

     Безпосереднє виконання всіх етапів закупівель держкорпорація здійснюватиме через свої регіональні відділення.

     Присутня на відео конференції заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова наголосила на виконання державних програм підтримки, акцентувавши на створенні і роботі обласних комісій.

     Детальніше про напрямки державної підтримки галузі тваринництва розповіла Олена Альшанова, а про напрямки державної підтримки фермерства та кооперації – Людмила Ставнича.

     Присутній у залі апаратних нарад Мінагрополітики України директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко зауважив, що є деякі проблемні питання у реалізації держпідтримки аграрного сектору, зокрема, банківські установи не хочуть працювати з дрібними фермерами, є проблеми з процедурою векселів при підтримці сільськогосподарських кооперативів.

     На що Олена Ковальова відповіла, що у разі виникнення питань роботи з векселями необхідно звертатися до фахівців Мінагрополітики, які нададуть вичерпні роз’яснення.

 

 

 

Довідково: СИТУАЦІЯ НА ВОЛИНІ

     Станом на 19 квітня в області посіяно ранніх ярих зернових культур на площі 68 тис.га, що становить понад 74 відсотки до площ намічених під їх посів. Зокрема посіяно 14,5 тис.га ярої пшениці – 90 відсотків від намірів посіву, ярого ячменю посіяно  22,4 тис.га (83 відсотків), вівса – 23,9 тис.га (62 відсотків), гороху – 7,3 тис.га (73 відсотків).

     Активно проводиться посів цукрових буряків, засіяно близько половини площ – 7,1 тис.га.

     Розпочато посів пізніх ярих зернових та сої. Кукурудзу на зерно посіяно на площі 2,2 тис.га, що становить 11 відсотків до намірів посіву, соняшника – 1,0 тис.га (6 відсотків), сої - 800 га (2 відсотка).

     З початку поточного року Волинською філією НАК «Украгролізинг» передано у лізинг волинським аграріям 9 одиниць сільськогосподарської техніки на суму понад 12 млн.грн.

     Позитивну роль у забезпеченості аграріїв матеріальними ресурсами відіграє надання товарних кредитів провідними операторами. Зокрема ТзОВ «Волинь-Зерно-Продукт» надає товарні кредити мінеральними добривами, засобами захисту рослин, дизельним пальним, насінням під розрахунок з майбутнього урожаю.  З початку року надано товарних кредитів на суму 300 млн.грн, До травня, ще буде надано кредитів на суму 200 млн.грн. Всього на пів мільярда гривень. Такою послугою можуть скористатися як великі так і малі господарства.

     Господарствами області залучено майже 40 млн.грн кредитних ресурсів через банківські установи, підписано 2 аграрні розписки на суму 15 млн.грн.

     Для здешевлення польових робіт в особистих селянських господарствах департаментом було проведено перемовини із нафтовими трейдерами області. Наразі є домовленість про відпуск дизельного пального для власників особистих селянських господарств за оптовими цінами та зниженні мінімальної партії із 1000 літрів до 200, це дасть можливість зекономити селянам до      2 млн.грн.

     В виставці АГРО 2018 підтвердили участь 20 підприємств, наразі готуємо експозицію області.

     На виконання Державних програм підтримки Департаментом розроблено покрокові дорожні карти та роздано в усі сільські (селищні) ради та ОТГ. Наразі проводиться активна роз’яснювальна робота.