Відеоконференція з Мінагрополітики щодо збирання зернових

     Питання збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур та актуальних питаннь державної підтримки 2019 року обговорили 4 липня, під час відеоконференції з Міністерством аграрної політики та продовольства України.

     Захід відбувся під головуванням в.о. Міністра Ольги Трофімцевої: «З кожним днем жнива набирають обертів, демонструючи перші непогані результати. Так, станом на 4 липня у 23-х областях вже зібрано 8,2 млн тонн зерна з площі 2,5 млн га, що становить 23% до прогнозу. Але слід не забувати, що погода залишається ключовим фактором ризику, який присутній в роботі аграріїв. Тому ми маємо більше звертати увагу на питання страхування у сільському господарстві, на питанні ризиків, можливості нівелювання ризиків».

     Заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства Леонід Сухомлин інформував про хід жнивної компанії 2019 року. За оперативною інформацією 42 відсотки площ зернових культур в Україні обмолочено. Поточний рівень урожайності дозволяє розраховувати, що валовий збір зернових буде не нижчий минулорічного. Погодні умови сприятливі для проведення сільськогосподарських робіт.

     Довідково:26 червня в області розпочалось збирання озимого ячменю, станом на сьогоднішній день обмолочено 4,3 тис.га, що становить 73 відсотків посіву цієї культури при середній урожайності 50 центнерів з гектара.

     В перших числах липня окремі господарства приступили до збирання озимого ріпаку, в основному на площах де було проведено десикацію. Станом на сьогодні обмолочено близько 700 га озимого ріпаку – 1,5 відсотка до загальної площі посіву ріпаку при середній урожайності 31 центнер з гектара.

     В.о. віце-президента НААН України, академік Микола Роїк доповів про актуальність наукового супроводу при збиранні зернових культур в умовах поточного року.

   Начальник відділу міжнародної інтеграції в сфері технічного регулювання, санітарних та фітосанітарних заходів в АПК Олександр Лозовицький проінформував про новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови», який введено в дію 10 червня 2019 року до початку нового маркетингового року 2019/2020. Введення нового стандарту покликано в тому числі спростити процедуру експорту для вітчизняних трейдерів та зерновиробників.

     Довідково: У Державній установі «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» відділ визначення біохімічних і технологічних показників сільськогосподарських культур проводить випробування пшениці озимої (ярої) м'якої, жита, ячменю, тритикале, кукурудзи, ріпаку та сої.

     Під час заходу окрему увагу було звернено на обговорення актуальних питань державної підтримки 2019 року. Зокрема, йшлося про вирішення проблем і своєчасну сплату дотацій власникам телят у регіонах; налагодження взаємодії з банками в рамках програми здешевлення сільськогосподарської техніки та інше. Зокрема,  директор господарсько-фінансового департаменту Баграт Ахіджанов проінформував присутніх про те, що у  поточному році основна частина фінансової підтримки агровиробників буде здійснюватись Міністерством у ІІ півріччі, на що передбачено 1,7 млрд.грн.

     Волинська область була відзначена серед 7 областей, яка 100 відсотково перерахувала кошти власникам особистих селянських господарств за утримання до 13-місячного віку 7427 голів молодняка ВРХ у сумі 10,34 млн грн.

     В рамках відео конференції оперативно надані відповіді на поставлені питання. Зокрема, на запит директора департаменту агропромислового розвитку Юрія Горбенка в.о. Міністра Ольгою Трофімцевою було надано роз'яснення щодо ліцензування та зберігання пального.

     06.06.2019 Верховна Рада прийняла Закон України, яким було внесені зміни до ст.18, а саме доповнено ч.22, відповідно якої: «До суб’єктів господарювання не застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу, передбачена статтею 17 цього Закону у разі зберігання пального до 31 грудня 2019 року без наявності відповідної ліцензії»

     Довідково: З 1 липня 2019 року вступають в силу зміни, внесені Законом України № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів». Дані зміни в тому числі стосуються і аграріїв в частині зберігання агропідприємством пального. Ст.17 Закону передбачено накладання штрафів у розмірі 500 000 грн за зберігання пального без відповідної ліценції.

     Крім того, на запит щодо додатково виділення коштів за КЕКВ 2801030 на часткову компенсацію відсотків за залученими кредитами суб’єктам господарювання АПК, в.о. Міністра інформувала, що  кошти можуть бути виділені за результатами підсумків роботи за 9 місяців.