Відкритість органів влади: аграрії звітували про роботу галузі. ВІДЕО

21 липня заступник голови облдержадміністрації Микола Собуцький та директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко провели прес-конференцію з питань роботи галузі АПК області та виконання програм фінансової підтримки.

Юрій Горбенко розповів про стан галузі агропромислового комплексу Волині: питома вага в загальноукраїнському обсязі сільськогосподарської валової продукції складає 3,4 відсотка, за темпом виробництва область займає 3 місце,а за обсягами виробництва на 1 жителя – 6 місце в державі. Досягнуто росту продукції сільського господарства на 6,8%, в тому числі агроформуваннями – на 21,3%.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко повідомив про хід проведення жнивної кампанії в області, проінформував про фінансову підтримку власників особистих селянських господарств та сімейних (родинних) ферм.

Волинь повністю забезпечує себе основними продуктами харчування, зокрема м'ясом та м'ясопродуктами – на 137 відсотків, молоком та молокопродукти – на 127, цукром – на 170 відсотків, хлібобулочними виробами, борошном – на 113 відсотків до потреби на споживання та інші цілі. Є великий ресурс для реалізації. З метою вирішення питання збуту сільськогосподарської продукції проведено робочу зустріч з представниками гуртово-роздрібного ринку «Шувар».

«Для того, щоб вийти на зовнішній ринок, потрібно детально вивчити та аналізувати його потреби і наші можливості. Європейський ринок вимагає, в першу чергу, якісних продуктів. Це стосується всього виробництва, починаючи з насіння, вирощування, збирання, зберігання, переробки та закінчуючи збутом», - наголосив Микола Собуцький.

Посадовці відповіли на усі питання журналістів щодо галузі агропромислового комплексу, водного, лісового та мисливського господарства.