Відкрийте власну сімейну молочну ферму – станьте господарем свого життя!

     В західних областях України впроваджується проект по створенню сімейних молочних ферм. Проект реалізується Кластером "Натуральне молоко", за підтримки ТОВ "УкрМілкІнвест".

     Наразі, спільно з центром зайнятості проходять навчальні семінари в районах і ОТГ.

     Першою ластівкою на Волині в поточному році буде сімейна молочна ферма у Горохівському районі.

     Довідково:

     У 2017 році на Рівненщині було розпочато масштабний проект з розвитку молочного тваринництва на селі. Ретельна розробка проекту дозволила після старту швидко досягнути перших практичних результатів. Деяка інформація про сучасний стан проекту:

  • Проект розпочався у листопаді 2017 року з відкриття першої сімейної молочної ферми (СМФ) в с. Стара Мощаниця Здолбунівського району на 10 голів ВРХ.
  • Відкриття чергової сімейної ферми – родини Пузирьових у с.Рачин Дубенського району – відзначилося візитом посла Канади в Україні, що засвідчило публічне визнання важливості проекту, як в економічній, так і соціальній площині.
  • У 2018 році до проекту приєдналась Хмельницька область, де вже заключено договори на відкриття сімейних ферм з шістьма сім’ями, перші з яких було відкрито  у вересні.
  • На сьогодні в проекті 12 сімей, що планують утримувати понад 200 голів ВРХ, добова заготівля молока учасниками проекту становить до 3000 л на добу.


     В перспективі проект планує охопити Рівненську, Тернопільську, Хмельницьку, Волинську та Івано-Франківську області і передбачає відкриття 200 СМФ та створення на їх базі кооперативів.

     У Хмельницькій області перші сімейні молочні ферми відкрилися у вересні: сімейна ферма «Світанок»  у с. Топори та сімейна ферма «Лісова пісня» у с. Покощівка, обидві в Ізяславському районі та одна в листопаді сімейна ферма «Самоцвіт» у с. Новоселиця Полонського району. Ці сімейні ферми стали тільки першими ластівками на Хмельниччині, адже підготовчий етап до відкриття інших ферм вже триває, окрім того, здійснюється постійний пошук нових кандидатів на створення власного бізнесу шляхом участі у проекті. 

     Все, що потрібно для участі у проекті: ініціативній родині звернутися до організаторів та продемонструвати своє бажання та зацікавлення. Після подання заявки організатори проекту проводять ретельне вивчення можливостей та серйозності намірів кандидатів. Зокрема, важливими критеріями для оцінки кандидатів є наступні:

  • Бажання і внутрішня згода родини;
  • Наявність приміщення для утримання ВРХ або земельної ділянки для будівництва ферми;
  • Бажано: мати досвід в утриманні корів;
  • Бажано: земля для кормів/випасу.