Віктор Шеремета відвідав Волинь. ФОТО

     Сьогодні, 5 грудня заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета в рамках робочої поїздки відвідав Волинську область.

     На початку дня, в стінах обласної державної адміністрації, Віктор Шеремета зустрівся із головою ОДА Олександром Савченком.

 

     Опісля, заступник Міністра провів skype-конференцію з питань надання державної підтримки із департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА.

     Обговорили питання садівничої галузі. Відтак, цього року з державного бюджету було виділено 300 млн грн на фінансування цієї галузі. 242 суб’єкти господарювання подали заявки на отримання відшкодувань. Наступного року очікується, що сума на цей напрям фінансування становитиме 400 млн грн.

     Під час skype-конференції також стало відомо, що з державного бюджету частково компенсовано 430,6 млн грн вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки та обладнання (передбачено – 545 млн грн). Компенсацією скористалися 4357 агровиробників, які закупити 9539 одиниць техніки та обладнання.

     Коротко про нові напрямки підтримки фермерів інформувала головний спеціаліст департаменту підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій Діана Короткевич. Вона повідомила, що у 2019 році на підтримку фермерським господарствам передбачено 800 млн грн, а також, працюватиме новий напрям підтримки згідно якого відшкодовуватимуть ЄСВ для сімейних фермерських господарств.

     Представники із регіональних студій внесли пропозиції щодо виділення додаткового ресурсу на програму пільгового кредитування підприємств агропромислового комплексу.

 

 

 

     Разом з тим, о 10 годині в департаменті агропромислового розвитку розпочався семінар з актуальних питань розвитку фермерства. З вступним словом виступила заступник директора департаменту Людмила Петриканин, яка розповіла про нові напрями фінансової підтримки для фермерських господарств. Для формування пакету документів на отримання бюджетної субсидії необхідно подати ряд документів, в тому числі витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Виявилось, що в Держреєстр не внесено інформацію про землю фермерських господарств, які створені до 2013 року, а мають державні акти на право постійного користування землею, договори оренди невитребуваних паїв. Це унеможливлює отримання бюджетної субсидії фермерським господарствам відповідно до вимог Постанови КМУ №911 від 24.10.2018 року. Тому в зимовий період необхідно оформити документи на землі, які є у власності чи користуванні фермерських господарств, для отримання кадастрових номерів та внесення у Держреєстр речових прав на нерухоме майно.

     Також Людмила Петриканин розповіла присутнім, що Асоціацією фермерів та приватних землевласників України за підтримки Мінагрополітики розроблено картку фермера з метою формування єдиного реєстру фермерських господарств – одержувачів державної підтримки. Надалі для спрощення процедури планується фінансова підтримка за умови реєстрації.

     Довідково: реєстрація за посиланням: https://farmer.agrianalytica.com/register_reg.

    Заступник головного редактора журналу «АгроПро» Ірина Дмитерко розповіла про зміни в земельному законодавстві, що очікують землекористувачів з 01.01.2019 року, наголосила на необхідності своєчасного та повного оформлення прав користування земельними ділянками сільгосппризначення, дотримання процедури поновлення договорів оренди. З учасниками зустрічі обговорили також "болюче питання" переоформлення права постійного користування земельними ділянками. Учасники заходу активно включились в обговорення, задавали питання, на які отримали вичерпні відповіді.

     Ірина Дмитерко також розповіла, що журнал «АгроPRO» — ділове видання, об’ємом 48 сторінок, що виходить два рази на місяць та надає керівникам агробізнесу компетентну, вичерпну та корисну інформацію щодо оподаткування, трудових та земельних відносин, дотацій тощо. Для передплатників діє проект «Адвокатський дозор», консультаційна лінія, знижки на семінари тощо.

 

     Олена Нікотіна - представник Головного управління ДФС у Волинській області розповіла присутнім про процедуру отримання довідки, про відсутність простроченої заборгованості перед: державним та місцевими бюджетами, Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування для подання її фермерами для отримання бюджетної субсидії, відповідно до Постанови КМУ від 24.10.2018 року №911. Олена Нікотіна наголосила, що Строк дії даної довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. Довідка надається за вибором платника, у паперовій або електронній формі. Довідку у паперовій формі платник отримує безпосередньо в органі, до якого було подано заяву про надання такої довідки. Довідку в електронній формі платник може отримати у приватній частині електронного кабінету з дотриманням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

     По завершенні skype-конференції, Віктор Шеремета приєднався до семінару з аграрним та фермерським активом області, де розповів про державні програми підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

     Загалом, у 2018 році з державного бюджету фінансується 7 напрямів підтримки для малого та середнього бізнесу на загальну суму 1 млрд грн.

     Підтримка доступна для фермерів та кооперативів.

     Завершуючи доповідь, Віктор Шеремета подякував агровиробникам за їх працю, акцентувавши, що аграрне виробництво становить основну складову економіки країни.

     Волинські фермери взяли активну участь у нараді, вели активний діалог із заступником Міністра, ставили запитання, надавали пропозиції та звернення. Найбільше піднімали питання землекористування, співпраці із банківськими установами, оподаткування та ін.

 

 

 

 

     Директор Волинського обласного відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська розповіла про бюджетні субсидії для фермерських господарств. Сформовано реєстр з 16 новостворених фермерських господарств (у розмірі 3000 гривень на 1 гектар) на суму 742 тис.грн та реєстр із 122 фермерських господарств (у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму) на суму 2,734 млн. гривень.

     Про порядок оформлення земель, які перебувають у постійному користуванні фермерських господарств для внесення відомостей в Держреєстр речових прав на нерухоме майно інформував начальник головного управління Держгеокадастру в області Олесь Іващенко.

Доповідає Світлана Соколовська

 

Доповідає Олесь Іващенко

 

 

 

     Як залучити фінансовий ресурс за допомогою аграрних розписок презентував регіональний представник проекту «Аграрні розписки в Україні» Сергій Мазурик. До слова, 10 волинських агрогосподарств уже уклали 16 аграрних розписок на загальну суму 77,9 млн грн.

     Голова асоціації фермерів та приватних землевласників області Руслан Хомич звернувся до Віктора Шеремети із рядом проблемних питань, які потребують вирішення.

Доповідає Сергій Мазурик

 

Доповідає Руслан Хомич

 

 

 

     Координатор проекту «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками» в рамках програми «Польська допомога» Ельвіра Яцута запросила присутніх відвідами виставку-ярмарку сирів виробництва волинських та рівненських фермерів, яка відбудеться 11 грудня у ТЦ «Промінь».

     Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко вручив Подяку засновнику та видавцеві журналу «АГРО ПРО» ТОВ «КАД МЕДІА» за професіоналізм та своєчасну інформаційну підтримку аграріїв в часі об’єктивних реалій і змін.

Доповідає Ельвіра Яцута

 

Доповідає Юрій Горбенко

 

Вручення Подяки Ірині Дмитерко

 

 

     На завершення робочого візиту у Волинську область Віктор Шеремета, Юрій Горбенко та начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський відвідали особисте селянське господарство Леоніда Борейка.

     Леонід Борейко разом із дружиною Ларисою утримують 28 корів та обробляють 4,14 га землі, з них 3,93 га ріллі.

     Леонід Борейко декілька років реалізовує молоко на спеціально виділених 3 молочних точках у місті Луцьк в рамках соціального проекту «Село-місту». До слова, роботу однієї із цих точок сьогодні оглянув Віктор Шеремета.

     У власності господаря є автомобіль для переведення молока. Холодильне обладнання на 200 літрів безкоштовно надане у 2013 році господарям за обласною Програмою підтримки власників особистих селянських господарств, які утримують 5 і більше корів та реалізовують молоко міським жителям.

     В господарстві використовується доїльний апарат, придбаний за кошти обласного бюджету.

     Щороку з обласного бюджету господарство утримує дотацію за утримання 3 і більше корів.

     Заступник Міністра рекомендував господарям зареєструвати сімейне фермерське господарство, щоб мати змогу брати участь в усіх державних програмах підтримки.