Вісті з Ратнівщини. ФОТО

     На виконання заходів Комплексної програми розвитку галузі агропромислового комплексу  Ратнівського району на 2018 - 2020 роки на території  с. Жиричі  закладено 20 гектарів громадських пасовищ.

     Загальна вартість робіт по корінному поліпшенню пасовищ згідно проекту 135 371,00 грн, кошти в сумі  50 950,00 грн виділені з загального фонду Жиричівської сільської ради, 48 875,00 грн з спеціального фонду районного бюджету. Обласні та районні програми діють на умовах співфінансування. Очікуємо надходження обласної субвенції.

     Всі механізовані роботи по підготовці площі до посіву проводились сільськогосподарською технікою приватного підприємця Жолоба М.П. Насіння багаторічних трав закуплено в ПРАТ «Ковельнасінтрави» на суму 23 400 грн. Мінеральні добрива і транспортні витрати на їх доставку в сумі 13 337,00 грн., було здійснено за рахунок ПП Володимира Стеренчука.

     В районі загалом склалась позитивна тенденція до корінного покращення сіяних та природних трав. Так, протягом 2012-2018 років посіяно по 10 гектарів багаторічних трав в 10 громадах – Ратнівській, Здомишельській, Забродівській, Залухівській та Гірниківській., Щедрогірській, Млинівський, Прохідській, Жиричівській. В поточному році продовжуються роботи по посіву багаторічних трав в  Заболотівській ОТГ смт.Заболоття, Забродівській ОТГ с.Видраниця - 20 га , с. Річиця - 10 га та Прохідській сільській раді.

     Завдання лідерам громад - організувати правильне використання громадського пасовища задля збереження травостою, чергуючи сінокосіння та випасання тварин у наступному та послідуючих роках.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Управління економіки та регіонального розвитку райдержадміністрації.