Влада, бізнес та наука обговорили економіку області. ФОТО

     Представники влади, бізнесу та професійної освіти Волині зустрілися за круглим столом щоб розглянути формування точок росту економіки області.

     Захід відбувся сьогодні, 17 травня у стінах Луцького Національного технічного університету.

     У круглому столі участь взяли: директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк, заступник директора Луцького міського центру зайнятості Ірина Гурська, директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Волинській області Зоя Парфенюк, помічних генерального директор ТОВ «Волинь-зерно-продукт» Катерина Шлапа, генеральний директор ТОВ «Імперія жирів» (ТМ «Маселко», м.Нововолинськ) Оксана Мариненко, керівник відділу кадрів ПрАТ «СКФ Україна» Вікторія Шатан, головний спеціаліст відділу бухгалтерського обліку і звітності, економіки та фінансів Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Юлія Демчук, економіст ПрАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Роман Давидюк та головний редактор журналу «Економіст», директор ГО «Європейський аналітичний центр», д.е.н., професор Василь Голян.

     Ректор Луцького НТУ Петро Савчук подякував колегам, які долучилися до заходу та наголосив: «Влада та наука спільно формують потенціал для ґрунтовного аналізу та вдалих пропозицій. Волинська ОДА - це приклад того, як потрібно взаємодіяти. Луцький НТУ долучений до низки обласних проектів, завдяки яким ми досягли спільних цілей. Я впевнений, що це той приклад, який має бути у співпраці».

     Про розвиток аграрного сектору Волині та його досягнення на всеукраїнській арені розповів Юрій Горбенко. Він навів статистичні дані щодо ресурсного потенціалу області, зазначив, що динаміка валового продукту с/г продукції активно йде вгору, акцентував на чисельності працюючих в сільському господарстві та рейтингу регіонів за виробництвом с/г продукції, в якому Волинь посідає передові місця.

     «Дуже вдала тема для обговорення, адже нам потрібно шукати точки взаємодії і вдало втілювати їх у життя. А зі своєї сторони, впевнено можу сказати, що наш аграрний сектор динамічно нарощує виробництво і економіку області», - додав Юрій Горбенко.

 

 

     - Ринок праці на Волині потребує робітничих кадрів, - зазначив Роман Романюк. - Для успішного бізнесу потрібен досвідчений і кваліфікований спеціаліст. У базі центру зайнятості знаходиться майже 4 тисячі вакансій, 72% з яких - робітничі напрямки. Працівників таких спеціальностей не вистачає, бо чимало з них поїхали за кордон, тому нам є над чим працювати.

     Варто додати, що основними тематичними напрямками для обговорення під час круглого столу стали:

     - досвід, проблеми та перспективи підвищення ефективності бізнесу на провідних підприємствах Волинської області;

     - необхідні фактори, стимули та інструменти формування нових точок росту економіки Волині;

     - діяльність органів державної влади для забезпечення росту економіки Волині;

     - роль вищої та професійно-технічної освіти у забезпеченні підготовки висококваліфікованих фахівців для господарського комплексу регіону.