Волинський фермер презентував нові сорти картоплі. ПРЕЗЕНТАЦІЇ. ФОТО

     Сьогодні, 16 серпня на базі ФГ «Шегедин» організували день поля, під час якого презентували нові сорти картоплі та розповіли про технології її вирощування на Волині.

     Участь у заході взяв директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко, представники підприємств-партнерів, наукові співробітники, виробники картоплі, фермери, власники особистих селянських господарств.

     День поля розпочали із виставки, на якій свої послуги та продукцію пропонували Волинська обласна фітосанітарна лабораторія, ТОВ «Азотер-Україна», ПП «Магнат Агро», ТОВ «БТУ-Центр», ПАТ АКБ «Львів», ТОВ «Толсма Україна», ТОВ «Норіка-Україна».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Також на виставці презентували сорти картоплі, які вирощують на землях ФГ «Шегедин», описали її характеристики.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Як повідомив Юрій Горбенко, картопля – традиційна культура для волинян. З його слів, щороку на Волині вирощують понад 1 млн тонн картоплі. Для порівняння, виробництво картоплі в Україні становить 20 млн тонн.

     Проте, підприємств, які вирощують бульби використовуючи новітні технології та науковий підхід в області небагато. Більшість виробників – власники особистих селянських господарств.

     Очільник головного аграрного відомства області зауважив, що покупці вибирають сортову картоплю, враховуючи її якісні показники. Крім того, популярністю на ринку користується органічна продукція.

     Юрій Горбенко рекомендував Володимиру Шегедину внести найкращі сорти картоплі до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва.

     Під час пленарної частини дня поля перед учасниками виступили представники підприємств-партнерів.

     Агроном ТОВ «UKRAVIT» Сергій Циганчук розповів про технології захисту. Директор ТОВ «Норіка-Україна» Андрій Колесник презентував асортимент столових сортів та надав рекомендації щодо їх вирощування. Як застосовувати препарати компанії ТОВ «БТУ-Центр» за інтегрованого та органічного вирощування овочевих культур інформував агроном Дмитро Черненко. Катерина Нікішичева, науковий співробітник лабораторії гематології Інституту захисту рослин НААН України, розповіла про нематодні хвороби картоплі. Про нові технології для підвищення ефективності роботи мікроорганізмів та подолання несприятливих погодних умов повідомив директор ТОВ «Азотер-Україна» Віктор Матрунчик. Основи технології зберігання бульби презентував представник ТОВ «Толсма Україна» Ігор Гурін. Засновник ПП «Магнат Агро» Євген Салівський інформував про особливості біоживлення та біозахисту картоплі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергій Циганчук

 

Андрій Колесник

 

Дмитро Черненко

 

Катерина Нікішичева

 

 

Віктор Матрунчик

 

Ігор Гурін

 

Євген Салівський

 

     Опісля, учасники заходу виїхали на поле, де демонстрували вирощування різних сортів картоплі та системи її захисту.

     Володимир Шегедин розповів, що загалом на господарстві вирощують 70 сортів картоплі. Цьогоріч презентують нові сорти іноземної селекції. Улюблений сорт фермера – Латона, проте він наголошує, що є дуже багато хороших сортів картоплі, усе залежить від особистих уподобань та страв.

     Серед гостей дня поля були колеги із Білорусії, з якими фермер Володимир Шегедин планує укласти договір на подальшу співпрацю.

 

 

 

 

 

 

На фото: Юрій Горбенко та Андрій Туз - одноосібник, який вирощував картоплю на площі 4 га (цьогоріч зменшив насадження бульб до 0,6 га у зв'язку із низькою ціновою політикою попередніх років)