Волинський завод с/г машинобудування має ряд переваг над іноземними виробниками. ФОТО

     На Волині працює один із найпотужніших у країнах СНД завод із виготовлення сільськогосподарської техніки, обладнання та запчастин до неї.

     Виробничі потужності ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» займають площу у 75 га в Ковелі. Підприємство щомісяця переробляє 500 тонн металу, завдяки чому прибутки становлять 20 млн грн в місяць. Завод забезпечує робочими місцями та гідними зарплатами майже 500 працівників. Минулоріч підприємство сплатило понад 15 млн грн податкових платежів.

     Про це розповів президент ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» Микола Заікін сьогодні, 17 квітня під час робочої зустрічі із директором департаменту агропромислового розвитку Юрієм Горбенком. Участь у зустрічі також взяли заступник директора департаменту АПР Юрій Юрченко, генеральний директор ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» Андрій Міхєєв та комерційний директор Роман Соловонюк.

     Завод спеціалізується на виробництві основної для аграріїв сільгосптехніки: механізація тваринницьких ферм, техніки для транспортування та внесення добрив, для заготівлі сіна та обробітку ґрунту і багато іншого. Окрім цеху сільськогосподарської техніки, на заводі працюють цех по виробництву ланцюгів і ковальсько-пресовий цех.

     Продукція ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» широко відома за кордоном. Відтак, обсяг експорту реалізованої продукції становить 52%. Експортують до Білорусії, Польщі, Німеччини, Болгарії, Румунії, країн Прибалтики. Це свідчить про високу якість продукції

     ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» є постійним учасником Міжнародної агропромислової виставки «АГРО». Працівники заводу розповідають про переваги вітчизняної техніки українським агровиробникам. «Аграрії можуть придбати нову техніку за нижчою ціною аніж за кордоном. Якість техніки нічим не поступається європейським аналогам. Нашою перевагою є надання гарантій, що дозволяє у короткі терміни замінювати необхідні деталі чи проводити ремонт», - акцентував Микола Заікін.

     Ще однією перевагою заводу, за словами його президента, є виготовлення техніки, обладнання та будь-яких запасних деталей під замовлення. Наявність ковальсько-пресового цеху не обмежує можливостей заводу.

     До слова, держава частково компенсовує 25% вартості закупленої на підприємстві техніки, згідно Постанови КМУ від 01.03.2017 № 130 (зі змінами від 07.02.2018 № 86).

     За два останні роки на заводі реалізовано 897 одиниць техніки на суму 103,4 млн грн.

     Волинські агровиробники оцінили якість техніки виробництва ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» та використовують її у своїх господарствах. Про це повідомив Юрій Горбенко. Він підкреслив, що згідно відгуків місцевих аграріїв, техніка і справді не поступається якістю закордонній.

     Очільник головного аграрного відомства області запевнив керівництво у підтримці заводу, як вітчизняного виробника, та акцентував на необхідності проведення спільних заходів задля інформування про діяльність заводу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Одним із покупців ТОВ «ВО «Ковельсільмаш» є фермерське господарство «Аміла» Турійського району. У 2017 році господарство придбало два гноєрозкидачі потужністю 9 тонн, у 2018 – гноєтранспортер.

     Юрій Горбенко поспілкувався із керівником господарства Іриною Січковською та оглянув роботу техніки в полі.

     Зі слів керівника господарства, техніка - хорошої якості, за день розкидає понад 200 тонн органіки. «Технікою задоволені, проблем немає, працює не гірше закордонної. Тим більше, господарство отримало часткову компенсацію її вартості», - розповіла Ірина Січковська.

     Під час зустрічі, присутні оглянули як проводяться роботи на полі, де невдовзі висадять кукурудзу, а керівник ФГ «Аміла» розповіла про проведення весняно-польових робіт.

     В господарстві завершили перше підживлення сільськогосподарських культур, приступили до другого. Посіви ріпаку підживили двічі. На сьогодні триває внесення гербіцидів, фунгіцидів та мікродобрив під озимий ячмінь. На площі 300 га планують посіяти сою. Роботи розпочнуться з дня на день і триватимуть три дні. Опісля, приступлять до засіву 600 га кукурудзи (300 га – на зерно і стільки ж на силос) та 300 га – соняшнику.