Вивчення досвіду агротуризму в Польщі

     6-8 вересня п.р. в рамках проекту «Використання польського досвіду для підтримки розвитку агротуристичних послуг у Волинській області» програми Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Польська допомога для розвитку» за підтримки Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку відбулась поїздка до Республіки Польща.

     В складі делегації були представники Голобської, Торчинської, Павлівської, Підгайцівської, Цуманської та Рівненської об’єднаних територіальних громад та начальник відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Шпак.

     Учасники поїздки відвідали агротуристичний комплекс «Країна рум’янку» – тематичне село в Головні (Парчевський повіт Люблінського воєводства). Протягом 18 років від створення комплексу його відвідали сотні тисяч відвідувачів. Тут дбають про збереження та відродження національних традицій серед дітей, молоді та дорослих.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Послуги платні, таким чином цей комплекс став місцем праці для багатьох місцевих жителів. Першого дня перебування в агросадибі учасники поїздки взяли участь у рольовій грі «Пригода в Країні Рум'янку», частиною програми був також театралізований виступ народного ансамблю «Руменок» із Головна, учасники якого показали присутнім виставу «Бабка-шептуха».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Учасники поїздки взяли участь у етнографічному занятті «Смаки та запахи в столітній сільській хаті». Кожен з учасників долучився до випікання рогаликів з трояндовим джемом, котрому передувала молотьба ціпом та помол зерна на жорнах.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Цікавим був майстер клас по виготовленню мила ручної роботи.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Наступним місцем для вивчення досвіду агротуристичних послуг була агросадиба «Татарське Село». Учасникам делегації розповіли про життя татарських родин та історію татарської парафії в Студжянці. Кожен із учасників поїздки міг спробувати свої сили із срільби з кримсько-татарського лука. Унікальними стравами татарської кухні пригостили за обіднім столом всіх учасників поїздки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Учасники поїздки з Волині здобули практичний досвід з агротуризму та планують в об’єднаних територіальних громадах розвивати агротуристичні послуги, як додаткове джерело доходу сільських мешканців і громад.