Виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Прилісненській об'єднаній громаді Маневицького району

     24 вересня відбулась виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Прилісненській ОТГ Маневицького району. В заході взяли участь Юрій Горбенко – начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Ігор Нечипорук – головний спеціаліст районного відділу Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Світлана Соколовська - директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств, Олексій Гнатюк - заступник голови Прилісненської ОТГ, Оксана Шпак - головний спеціаліст управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, старости ОТГ, власники особистих селянських господарств.

     Юрій Горбенко розповів учаснимам заходу про ринок землі, напрямки підтримки галузі АПК у 2020 році з державного та обласного бюджетів, перспективи підтримки галузі на 2021-2023 роки, про реалізацію 2-го етапу пілотного проекту для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр».

     Директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська розповіла присутнім про державні програми підтримки для фермерських господарств, які здійснюються через Укрдержфонд. Проінформувала про реалізацію проєкту «Створення Всеукраїнського мережевого бізнес-інкубатора для диверсифікації сільськогосподарського виробництва і розвитку кооперації у сільській місцевості».

     Учасників заходу було детально проінформовано про створення та реєстрацію сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство». Власникам особистих селянських господарств було закцентовано увагу на оподаткуванні. Однією з умов реєстрації СФГ-ФОП платником єдиного податку четвертої групи є те, що вони маєть здійснювати господарську діяльність за місцем податкової адреси, мати у власності (або в оренді) не менше 2 га  але не більше 20 га землі.

     Присутніх власників особистих селянських господарств, які володіють земельними сертифікатами цікавило питання процедури отримання державного акта на право приватної власності на земельну ділянку і його державної реєстрації. Предствникам ОТГ, старостам, власникам земельних паїв роз’яснено, що необхідно замовити у землевпорядній організації проект організації територій земельних часток (паїв), провести жеребкування, визначити частки на місцевості та розпочати виготовлення документів на землю.