Виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Копачівській об'єднаній громаді Рожищенського району

     01 жовтня відбулись виїзні робочі зустрічі з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Копачівській ОТГ та в Мильській сільській раді Рожищенського району. В заході взяли участь Людмила Петриканин – заступник начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Світлана Соколовська - директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств, Ігор Абрам’юк  - директор з розвитку – заступник керівника виконавчої дирекції Всеукраїнської асоціації громад, Оксана Шпак - головний спеціаліст управління агропромислового розвитку облдержадміністрації.

     Людмила Петриканин розповіла присутнім про ринок землі, напрямки підтримки галузі АПК у 2020 році з державного та обласного бюджетів, перспективи підтримки галузі на 2021-2023 роки.

     Директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська проінформувала учасників заходу про державні програми підтримки для фермерських господарств, які здійснюються через Укрдержфонд.

     Було детально проінформовано про створення та реєстрацію сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство».

     Ігор Абрам’юк розповів, що Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спільно з Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру

     Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у ДАР залучаються об’єднані територіальні громади (ОТГ), відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проєкт охопить 53 ОТГ у всіх областях України.

     Присутні власники ОСГ, отримали відповіді на усі поставлені питання.