Виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Цуманській об'єднаній громаді

     8 жовтня відбулась виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та державної підтримки в АПК в Цуманській ОТГ. В заході взяли участь Юрій Горбенко –начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Світлана Соколовська - директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств, Оксана Шпак - головний спеціаліст управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, Оксана Ніколенко - представник компанії Укрмілкінвест, старости громади, власники особистих селянських господарств. 

     Юрій Горбенко розповів присутнім про ринок землі, напрямки підтримки галузі АПК у 2020 році з державного та обласного бюджетів, перспективи підтримки галузі на 2021-2023 роки.

     Директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Соколовська проінформувала учасників заходу про державні програми підтримки для фермерських господарств, які здійснюються через Укрдержфонд, а також про 2-ий етап пілотного проекту для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр».

     Було детально проінформовано про створення та реєстрацію сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство».

     Оксана Ніколенко розповіла про реалізацію проекту створення сімейних молочних ферм. Компанія пропонує фінансові інвестиції в обладнання, велику рогату худобу, будівельні роботи та постійний супровід після відкриття ферми. На Волині вже 8 сімейних молочних ферм, які відкрились завдяки Укрмілкінвест.

     Присутні власники ОСГ, отримали відповіді на усі поставлені питання.