Виїзні робочі зустрічі з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та законодавчих ініціатив в АПК в об'єднаних громадах Локачинського району

     10 вересня відбулась виїзна робоча зустріч з питань створення і розвитку сімейних фермерських господарств, запровадження ринку землі та законодавчих ініціатив в АПК в Затурцівській та у Війтицькій ОТГ Локачинського району. В заході взяли участь Людмила Петриканин – заступник начальника управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації, Назар МИКИЧАК - начальник Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Світлана Соколовська - директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств, Ростислав Войтюк – директор Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК, керівник дорадчої служби області, Оксана Шпак - головний спеціаліст управління агропромислового розвитку облдержадміністрації, старости ОТГ, керівники агроформувань, власники особистих селянських господарств.

     Людмила Петриканин  розповіла присутнім про напрямки підтримки галузі АПК у 2020 році з державного та обласного бюджетів, перспективи підтримки галузі на 2021-2023 роки. Про переваги створення та реєстрацію сімейних фермерських господарств без статусу юридичної особи відповідно до статті 81 Закону України «Про фермерське господарство».

     Назар МИКИЧАК розповів про законодавчі зміни в земельному законодавстві, надав роз'яснення щодо земельних питань.

     Світлана Соколовська акцентувала увагу присутніх на державних програмах підтримки для фермерських господарств, які здійснюються через Укрдержфонд. Проінформувала про 2-ий етап пілотного проекту для сільськогосподарських товаровиробників «Державний аграрний реєстр», який Мінекономіки спільно з Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Всеукраїнська асоціація громад», за підтримки програми Світового Банку та ЄС «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» з 16 вересня 2020 року  розпочинається на території 18 областей. Також повідомила про реалізацію проєкту «Створення Всеукраїнського мережевого бізнес-інкубатора для диверсифікації сільськогосподарського виробництва і розвитку кооперації у сільській місцевості».

     Присутні власники ОСГ, фермери, старости, сільські голови отримали відповіді на усі поставлені питання.