Вже незабаром новий проект

     4 липня ц.р. в департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації відбулася робоча зустріч директора Юрія Горбенка та заступника директора Людмили Петриканин з представниками Волинської обласної громадської організації «Фонд місцевого розвитку» Ельвірою Яцутою та Катериною Боднею з питань запровадження нового проекту з підтримки розвитку агротуризму.

     Новий проект є системним продовженням співпраці Волинської обласної громадської організації «Фонд місцевого розвитку» (Україна) та Фундації Європейська Академія Самоврядування (Польща) за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку в рамках фінансування Міністерства закордонних справ РП  (“Польська допомога”). Попередньо спільно були успішно реалізовані проекти «Підтримка україно-польських ініціатив щодо розвитку садівництва та ягідництва у Волинській області» (2017) та «Сприяння впровадженню новітніх технологій переробки молока у Волинській та Рівненській областях шляхом ознайомлення з кращими польськими практиками» (2018).

     Пошук різних форм господарювання, що приносили б прибуток для жителів села - це необхідність часу. Це явище, яке характерне для всіх держав, зокрема, і найближчих сусідів – польських «рольників». Мешканці сільських територій шукають діяльність, яка могла б бути швидко розпочата навіть в неве­ликих об'ємах, та дозволила б краще використати переваги регіону і власного господарства, не вимагала б надмірно великих фінансових витрат. Така форма - це сільський туризм, агротуризм, гастротуризм...

     Проект «Використання польського досвіду для підтримки розвитку агротуристичних послуг у Волинській області» націлений передати польський досвід агротуризму та підтримати реформи місцевого самоврядування в Україні.. Основною метою проекту є підвищення ефективності особистих селянських чи сімейних фермерських господарств Волині, пошуку нових форм отримання доходів, активізації громад.

     В рамках робочої зустрічі обговорено основні етапи проекту, який буде впроваджуватися з 15.07 по 15.12.2019 року.

     Розвиток агротуризму може принести користь сільським громадам при умові його розвитку. В економічному аспекті сільський туризм дає важливе додаткове або нове джерело прибутку. У резуль­таті, в туризмі і діяльності навколо нього може з'явитись багато нових місць праці, а завдяки напливові туристів є можливість підтримки вже існуючих місць в сфері послуг, торгівлі продуктами місцевої кухні, народних промислів і т. і.

     Реалізація проекту є робочим майданчиком для започаткування нових україно-польських проектів, впровадження практик та технологій, ознайомлення інших регіонів України з досвідом Волинської області.