Ягідний розсадник Волині - гарант якості садивного матеріалу. ФОТО

     На Волині все більшої популярності набирає галузь ягідництва. З кожним роком збільшуються ягідні плантації для промислового виробництва. Ягоди почали вирощувати як одноосібні господарства, так і великі підприємства. Дехто уже називає Волинь ягідним краєм, адже в області вирощують найбільші плантації жимолості та лохини в Україні, а також, чимало полуниці, малини та іншого.

     Щоб підтримати розвиток ягідництва, Мінагрополітики розробили державну підтримку, згідно якої відшкодовують 80% витрат на придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, за умови придбання таких культур у суб’єктів насінництва та розсадництва.

     Широковідомий на Волині розсадник ягідних культур ТОВ «Кліома Сервіс», що у Ківерцівському районі внесений у Державний реєстр суб’єктів насінництва та розсадництва. Підприємство сертифіковане на виробництво саджанців малини, суниці садової та чорниці.

 

 

 

 

 

     6 серпня директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко відвідав ТОВ «Кліома Сервіс», оглянув виробничі потужності підприємства та поспілкувався з його працівниками.

     Директор ТОВ «Кліома Сервіс» Максим Климчук розповів про підприємство. Розсадник створили у 2012 році. З часом підприємство почало заготовляти ягоди. Відтак, виникла потреба закласти власні ягідники. Тож, діяльність підприємства розділилася на розсадництво і ягідництво.

     На сьогоднішній день підприємство реалізує саджанці полуниці, малини, лохини, ожини, смородини, жимолості, винограду, брусниці, журавлини, аґрусу, кизилу, годжі, ірги, обліпихи, горобини, горіхів, плодових та декоративних дерев, троянд.

     У користуванні ТОВ «Кліома Сервіс» - 100 га землі, на яких, окрім розсади, вирощують ягідники полуниці, малини та ін.

     Цьогоріч на підприємстві встановили обладнання із заморозки ягід. «Першу партію замороженої полуниці ми уже відправили за кордон, невдовзі розпочнемо заморозку малини», - поділився успіхом Максим Климчук.

     Окрім всього, ось вже 5 років як ТОВ «Кліома Сервіс» виготовляє торфяні субстрати під вирощування різних рослин. «Ми офіційно співпрацюємо із українськими, литовськими та білоруськими заводами, які видобувають торф. Поставляємо субстрати та торфи різних фракцій та різної кислотності. На замовлення клієнта ми завозимо будь-які партії торфу та робимо субстрати під вирощування тих чи інших рослин із вмістом необхідних добрив. З кожним роком все більше наших клієнтів використовують торф’яні субстрати, бо вини знезаражені, а отже ідеально підходять для вирощування насіння чи рослин», - розповів Максим Климчук.

     Юрій Горбенко також оглянув плантації полуниці, на яких саме працювали робітниці. Вони з радістю розповіли про специфіку роботи на розсаднику. Така робота потребує багато ручної праці, що створює додаткові робочі місця. На сезонні роботи підприємство наймає більше працівників. Переважно – це жителі міста Ківерці та наближених сіл.

     На завершення, Максим Климчук продемонстрував переробні потужності. Також стало відомо, що у найближчих планах розвитку підприємства – розширення переробки та започаткування органічного виробництва.

     «Офіційно зареєстровані розсадники є гарантами якості садивного матеріалу та розвитку галузі», - резюмував Юрій Горбенко.

 

 

 

 

На фото зліва на право: Максим Климчук, заступник
директора ТОВ "Кліома Сервіс" Олена Климчук, Юрій Горбенко