Як запобігти нелегальному обігу пестицидів. ФОТО

     24 травня, в м.Ужгород відбувся семінар «Контроль за нелегальним обігом пестицидів на кордоні» в рамках спеціальної програми UNEP.
     Під час заходу учасників ознайомили з Проектом UNEP «Посилення реалізації Роттердамської конвенції в Україні та підвищення кваліфікації по боротьбі з незаконним обігом хімічних речовин», шляхами запобігання нелегального обороту пестицидів і практичними аспектами затримання нелегальних пестицидів. Участь у семінарі від Волинської області взяли заступник начальника управління – начальник відділу землеробства та технічної політики департаменту агропромислового розвитку облдежадміністрації Олександр Книш та головний спеціаліст Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації Юрій Козлов.

     В процесі навчання особливий наголос робився на протидії складовим нелегального обігу пестицидів, зокрема, було проаналізовано способи їх ввезення. Також ознайомлено присутніх з порядком реєстрації пестицидів в Україні. Розглянуто конкретні випадки та шляхи виявлення незаконного обігу.

     В цілому навчання проходило у форматі круглого столу з відкритим діалогом та предметними дискусіями. За результатами  семінару його учасникам видано відповідні сертифікати.

     Також учасників заходу було ознайомлено з роботою новоствореного інформаційного центру «Фермерський патруль», головним завданням якого є протидія незаконному обігу пестицидів на кордоні України з Угорщиною, Словаччиною, Польською Республікою та Румунією. Центр розпочинає загальнонаціональну акцію з допомоги постраждалим агровиробникам від придбання контрафактних або непридатних пестицидів.  Фахівці Інформаційного центру «Фермерський патруль» у співпраці з національними митними та правоохронними органами надавадимуть фахову консультацію з можливих способів реагування на ідентифікацію або придбання підозрілих ЗЗР, включно з питаннями потенційного відшкодування завданих збитків внаслідок застосування підробного продукту.

     Експерти Центру планують займатися просвітницькою діяльністью на території Волинської, Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської та Львівської областей, а також регулярно проводити польові семінари з фермерами щодо проблематики нелегального обігу пестицидів та розповсюджувати дані про розташування офіційних мереж продажів оригінальних засобів захисту рослин.