Юрій Горбенко працює у Києві – нарада в Мінагрополітики

     Сьогодні, 8 листопада директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко працює у Києві.

     Очільник головного аграрного відомства Волині взяв участь у нараді Міністерства аграрної політики та продовольства України, де спільно із керівниками структурних підрозділів облдержадміністрацій обговорили стан та перспективи удосконалення шляхів реалізації державних програм підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій у 2018-2019 роках.

     Нараду відкрив заступник Міністра Віктор Шеремета, який інформував про стан виконання програм державної підтримки фермерства, кооперації та розвитку сільських територій у 2018 році.

     Окрім того, Віктор Шеремета розповів про нові види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки, які передбачені постановою Кабінету Міністрів від 24.10.2018 № 911.

     Особливо позитивно присутні сприйняли нові напрями - бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 гектар. Максимальний розмір субсидії – 60 тис. грн на одне фермерське господарство. А також, бюджетну субсидію на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ).

     Юрій Горбенко інформував про виконання державних програм підтримки на Волині та напрямків Комплексної програми розвитку АПК, яка діє на рівні області. Віктор Шеремета позитивно оцінив Волинську обласну програму підтримки агроформувань, акцентуючи на дотації за утримання трьох і більше корів власниками особистих селянських господарств. Заступник Міністра вважає за доцільне розглянути питання розвитку згаданої дотації на рівні держави.

     Також, Юрій Горбенко звернувся з пропозицією виділити додаткові кошти на організацію пільгового кредитування підприємств АПК.

     На завершення наради, присутні обговорили питання вдосконалення співпраці Мінагрополітики з структурними підрозділами ОДА, що забезпечують виконання функцій з питань АПК з метою вжиття вичерпних заходів реалізації бюджетних та обласних програм підтримки.