Юрій Горбенко провів робочу нараду. ФОТО

     15 травня директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко провів робочу нараду з керівниками структурних підрозділів з питань АПК райдержадміністрацій. Захід відбувся в центрі зайнятості в рамках співпраці між двома структурами.

     Під час зустрічі розглянули актуальні питання аграрної галузі.

     Керівник обласного центру зайнятості Роман Романюк подякував присутнім за співпрацю висловив сподівання на подальшу плідну роботу.

     Начальник відділу організації професійного навчання Раїса Мельник окреслила основні аспекти навчання безробітних.

     Юрій Горбенко наголосив на необхідності формування бази даних про невеликі господарства - виробників нішевих культур в області. Таку роботу необхідно провести спільно із центрами зайнятості.

     Опісля представники аграрних відомств обговорили стан виконання державних та обласних програм підтримки галузі, зупинилися на проблемних питаннях та шляхах їх вирішення.

     Зокрема, заступник директора департаменту АПР Юрій Юрченко інформував про програми підтримки галузі тваринництва та стан їх виконання, а начальник відділу обліку та фінансів – головний бухгалтер департаменту Алла Кравчук – про виконання програм пільгового кредитування.

     Регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» Сергій Мазурик повідомив, що в Україні уже укладено 457 аграрних розписок. У Волинській області укладено 6 аграрних розписок, з них 5 – у банківському секторі і 1 – на форвардні закупівлі зерна з ПАТ ДПЗКУ. Серед основних проблемних питань, які ускладнюють оформлення розписок, регіональний консультант виділив питання впорядкування земельних відносин та звітності підприємств.

     Координатор проекту «Ключ до успіху» Наталія Козак інформувала про реалізацію проекту. Відтак, у всіх районах області проведено навчальні семінари, в результаті яких напрацьовано пропозиції по трьох кооперативах: картопляний на базі ФГ «Екотур» (Локачинський, Рожищенський, Луцький райони); горіховий СОК «Фундук Волині» (Іваничівський, Рожищенський, Луцький райони) та садівничий на базі ФГ «Екофрут» Горохівського району з перспективою переробки.

     До слова ще 2 потенційні кооперативи з Ковельського та Локачинського районів хотіли б взяти участь у проекті, наразі тривають переговори.

     На завершення наради, Юрій Горбенко окреслив основні актуальні робочі питання та інформував про підготовку експозиції від області для участі у виставці «Агро-2018».